..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ کسر حق بیمه از بن نقدی کارگران، قانونی شد.

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

کسر حق بیمه از بن نقدی کارگران، قانونی شد.

محمدحسن زدا در گفتگو با تامین ۲۴  گفت: طی چند هفته گذشته کمیته ای به نام ماده ۷۶ قانون برنامه پنجم برای بررسی کسر حق بیمه از بن نقدی کارگران در اتاق بازرگانی برگزار شد که در این جلسه نمایندگانی از سه قوه حضور داشتند؛الهام امین زاده معاون حقوقی رییس جمهور، مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس و نوروز کهزادی معاون اداری مالی قوه قضائیه.

زدا افزود: در این جلسه دادخواستی علیه سازمان تامین اجتماعی قرائت شد که دریافت حق بیمه از بن نقدی کارگران غیرقانونی است.

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی ادامه داد:خوشبختانه با توجه به دفاعیات سازمان تامین اجتماعی و با استناد به ماده ۳۰ قانون تامین اجتماعی و ردیف ۵ ماده ۲ قانون تامین اجتماعی و همچنین با توجه به رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری در سال ۷۲ و مصوبه شورای عالی کار در اسفندماه ۹۳ ،قانونی بودن این اقدام سازمان تامین اجتماعی اثبات شد و براین اساس هرگونه مزایای مستمر بخصوص مزایای نقدی مشمول حق بیمه است.

وی گفت: جالب اینجاست که شورای عالی کار که نمایندگان کارفرمایی نیز در آن حضور دارند در تصویب این قانون نقش داشتند اما حالا علیه قانون تصویب شده خود اعتراض دارند!

زدا خاطرنشان کرد: البته این نکته را هم باید متذکر شد که در اکثر مواقع این حق بیمه را ۱۱۰ هزار تومان اعلام می کنند در حالیکه ۱۱۰ هزار تومان مبلغ بن است و سهم کارفرمایی آن تنها ۲۵ هزار تومان بوده به عبارت دیگر جنجال ها به خاطر ۲۵ هزار تومان است! به نظر نمی رسد که این میزان اندک از سهم بیمه کارفرمایی خللی در روند تولید ایجاد کند.

 

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

رشوه که از در وارد شه، بندها(ی حسابرسی) از در دیگه می‌ره بیرون!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 19 بهمن 1401