..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ پوشش “بیمه طلایی” بازنشستگان کشوری و افراد تحت تکفل آنها

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

پوشش “بیمه طلایی” بازنشستگان کشوری و افراد تحت تکفل آنها

 

ایراندخت عطاریان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه ارائه خدمات درمانی در قالب بسته حمایتی بیمه طلایی همچنان جزو تعهدات شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ است، افزود: در سال جدید دولت با حمایت بیشتر اعتبار خوبی برای ارائه خدمات رفاهی و درمانی در بودجه سال 92 پیش‌بینی کرده است که برای بازنشستگان در قالب بسته‌های حمایتی اجرا خواهد شد.

 

وی درباره پوشش بیمه تکمیلی افراد تحت تکفل بازنشستگان نیز گفت: گسترش چتر بیمه طلایی بر سر خانواده بازنشستگان جزو برنامه‌های اصلی صندوق بازنشستگی کشوری است و در این میان ساز و کارهای لازم پیش‌بینی شده است، به طوری که با مشارکت بازنشستگان و صندوق بازنشستگی کشوری این زمینه برای افراد تحت تکفل آنها ایجاد خواهد شد تا بتوانند از خدمات بیمه طلایی استفاده کنند.

 

وی با بیان اینکه درباره نحوه و میزان مشارکت بازنشستگان متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد، اظهار کرد: خانواده یک میلیون و 200 هزار نفری بازنشستگان از سه ماهه دوم سال 92 تحت پوشش بیمه طلایی درمان قرار می‌گیرند.

 

وی افزود: در شرایط کنونی تامین نیازهای درمانی و کاهش هزینه‌های پزشکی از مهم‌ترین مطالبات مورد نظر بازنشستگان کشوری است که تاکنون در دیدار با مسئولان و مقامات ارشد دولت و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دفعات فراوان مطرح شده است به طوری که بسیاری از بازنشستگان خواستار برقراری امکانات و تسهیلاتی شده‌اند تا علاوه بر جبران هزینه‌های سنگین سلامت به لحاظ ارائه کیفیت خدمات درمانی انتظارات آنها را برآورده کند.

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری عنوان کرد: با اجرای بیمه طلایی درمان از سوی صندوق بازنشستگی کشوری، این خواسته مهم بازنشستگان محور فعالیت‌های اصلی این صندوق بیمه‌ای قرار گرفت و طی یک ماه تلاش و کوشش مقدمات اجرای این خدمت جدید ( بسته حمایتی) آماده شد تا دیگر نگران پرداخت هزینه‌های درمان نباشند. خوشبختانه از زمان اجرای بیمه طلایی درمان که از آن می‌توان به عنوان یکی از ویژگی‌های اجرای عدالت در حوزه سلامت نام برد، وضع روحی و روانی بیشتر بازنشستگان تغییر محسوسی یافت.

 

به گفته عطاریان، در حال حاضر کمتر بازنشسته‌ایست که از شرایط و چگونگی برخورداری از این خدمت جدید صندوق بازنشستگی کشوری اطلاع و آگاهی نداشته باشد.

 

وی در ادامه این گفت‌وگو اعلام کرد: بر اساس آخرین گزارش‌ها و آمارهای ارائه شده تا پایان اسفندماه سال گذشته بیش از یک صد هزار بازنشسته طی تماس تلفنی با مرکز اطلاع‌رسانی بیمه طلایی درمان به طور دقیق و کامل از کم و کیف این بسته حمایتی درمانی دولت مطلع شدند. همچنین بسیاری از تماس‌گیرندگان و ذی نفعان با تقدیر از اهتمام و تلاش‌های مسئولان اجرایی کشور و اعلام رضایت از ارائه اینگونه خدمات ارزنده خواستار تداوم و استمرار آن در سال جاری و سالهای بعد برای بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنها هستند.

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: برخی از بازنشستگان که به علت گرانی هزینه‌های پزشکی قادر به پرداخت هزینه‌های درمانی نبودند در این خصوص تاکید داشتند که با توجه به افزایش تعرفه‌های پزشکی و تورم موجود در جامعه اگر چنین تسهیلات و خدماتی از سوی دولت به ویژه در بخش‌های درمان و رفاهی ارائه نشود، به طور قطع امرار معاش و گذران زندگی برای بازنشستگان سخت و دشوار خواهد شد؛ لذا از مسئولان دولت به خصوص از مدیران صندوق بازنشستگی کشوری انتظار می‌رود چتر حمایتی خود را بر جامعه بازنشستگان بگسترانند.

 

عطاریان تاکید کرد: بسیاری از بازنشستگان خواستار برقراری امکانات و تسهیلاتی شده‌اند تا علاوه بر جبران هزینه‌های سنگین سلامت به لحاظ ارائه کیفیت خدمات درمانی نیز انتظارات آنها را برآورده کند.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر با وجود افزایش بودجه حوزه بهداشت و درمان از سوی دولت، همچنان شاهد رشد بیش از حد تعرفه‌های پزشکی در مراکز درمانی و بیمارستان‌های بخش خصوصی هستیم، گفت: این وضعیت تداوم و استمرار طرح‌هایی مانند بیمه طلایی را برای سازمان‌های بیمه‌گر و مجریان آن و دریافت‌کنندگان خدمات با مشکلاتی مواجه خواهد کرد.

 

مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشوری ادامه داد: لازم است متولیان نظام سلامت کشور با راهکارها و تمهیداتی در جهت حمایت و دوام این خدمت ماندگار و ارزنده دولت اقدام‌های موثر و عاجلی را انجام دهند.

 

وی با این گفته که از زمان اجرای بیمه طلایی تاکنون بسیاری از بازنشستگان و کانون‌های بازنشستگی به کرات خواستار گسترش پوشش این خدمت جدید برای افراد تحت تکفل بازنشستگان شدند، عنوان کرد: از آنجایی که قلمرو و دامنه ارائه خدمات درمانی به بیماران آنچنان وسیع و گسترده است که مهیا کردن تمامی خدمات در قالب بیمه پایه درمانی به لحاظ اقتصادی امکان‌پذیر نیست، لذا باید برای تحت پوشش قرار دادن خدمات مازاد بر بیمه پایه درمان از بیمه‌های مکمل استفاده کرد که صندوق بازنشستگی کشوری با جایگزین کردن بیمه طلایی فصل جدیدی را در خدمت‌رسانی به بازنشستگان آغاز کرده که خوشبختانه نتایج و آثار مثبت این بسته حمایتی درمانی موجب امیدواری و رضایتمندی بازنشستگان شده است.

 

عطاریان مهم‌ترین دلایل استقبال بازنشستگان از بیمه طلایی را در عدم پرداخت وجه و حذف مراحل اداری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی عنوان کرد و افزود: بازنشستگان برای بستری و درمان در هیچ یک از بیمارستان‌های اعلام شده وجهی پرداخت نمی‌کنند و به طور رایگان و با حمایت صندوق بازنشستگی کشوری در پوشش بیمه طلایی به بهترین شکل ممکن تحت مداوا قرار می‌گیرند.

 

وی تصریح کرد: گزارش‌ها حکایت از آن دارد که در سه ماهه چهارم سال 91 اکثر بازنشستگان پس از بستری و درمان بدون آن که پولی پرداخت کنند یا گرفتار مراحل سخت و طولانی اداری بیمارستان‌ها شوند به راحتی و با رضایت خاطر بیمارستان را به مقصد خانه ترک کرده‌اند. این در حالی است که پیش از این بسیاری از آنان به خاطر هزینه‌های سنگین درمان و عدم توانایی در پرداخت آن بعضا از مراجعه به پزشک و درمان بیماری خود منصرف می‌شوند.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

زدست این تورم داد و بیداد/ هر آن‌چه دیده بیند دل که می‌‏خواد

نویسم نامه‌‏ای به مرکزی بانک/ بخواهم تا دلار هم گردد آزاد!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 26 خرداد 1403