..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ “ساتنا” چطور کار می کند؟

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

به گزارش بانکی دات آی آر، ساتنا مخفف (سامانه الكترونيكي تسويه ناخالص آني) است، پیشتر شما برای انتقال وجه از بانکی به بانک دیگر مجبور بودید به بانکتان مراجعه کنید وجه نقد دریافت کنید یا چک بین بانکی که ضمن هزینه کارمزد نیاز به اتلاف وقت و حضور در دو شعبه بانک (یعنی شعبه بانک خودتان و بانک مقصد) داشت اما این سامانه مشکلات را برطرف کرده است.

نحوه استفاده از ساتنا

برای استفاده از سامانه ساتنا و انتقال وجه از این طریق باید بعد از ورود به سایت بانکداری اینترنتی بانک تان از منوی خدمات،انواع حواله اینترنتی شروع کنید.

حواله ساتنا برای مبالغ ۱۵۰ میلیون ریال و بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد، سرعت بالاتری نسبت به سامانه پایا دارد ،در ساعات اداری به صورت برخط (آنلاین) انجام می شود و برای استفاده از آن در مبالغ بالای 50 میلیون ریال حتما” باید بسته امضاء الکترونیک داشته باشید.

اگر حواله ساتنا در ساعات اداری انجام شود، در همان روز انجام می شود، به عبارتی حسب اعلام بانک مرکزي ج.ا.ا ساعات کار سامانه ساتنا در تمامي بانکها در روزهاي شنبه لغايت چهارشنبه از ساعت 8 تا 13 و پنجشنبه ها از ساعت ۸ تا ۱۲ تعیین کرده است.و اگر بعد از این ساعات انجام شود، به روز کاری بعد موکول می شود.

در ضمن اگر به هر دليل (مسدودي حساب مقصد ، اشتباه در درج مشخصات مقصد و نظاير آن) امكان واريز وجه به حساب ذينفع ذكر شده در متن دستور پرداخت وجود نداشته باشد ،‌ بانك وجه مورد انتقال را با كسر كارمزد برگشت وجه ، حداكثر تا پايان روز كاري بعد به حساب دستور دهنده بر مي گرداند .

به همین دلیل برای مبالغ بالاتر از 150 میلیون ریال حواله ساتنا  پیشنهاد می گردد چرا که از بستر سریعتری نسبت به پایا برخوردار است.

بعد از انجام عملیات چه می شود؟

فرض کنید آقای احمدی بخواهد از طریق اینترنت بانک اقتصاد نوین به حساب آقای حسینی در بانک کشاورزی وجهی واریز کند نحوه واریز به شکل زیر است.

زمانی که شما در خواست انتقال وجه را از طریق اینترنت بانک خودتان ثبت می کنید بلافاصله در اين سامانه پردازش مي گردد.

مبادلات به صورت تك به تك و با مبالغ ناخالص به سامانه انتقال داده مي شوند و در نهایت مبادلات بدون تاخير و با همان مبالغ ناخالص مورد تسويه قرار مي گيرند. دراين سامانه مشتري صرفا” مي تواند حساب خود را بدهكار و حساب ذينفع را بستانكار نمايد.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

آسوده كسيه كه موسسه نداره/ از بیمه و مالیاتش خبر نداره!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 29 اردیبهشت 1403