..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ «آیین‌نامه تضمین معاملات دولتی» ابلاغ شد

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

«آیین‌نامه تضمین معاملات دولتی» ابلاغ شد

 

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی در این بخشنامه آمده است:
پیرو بخشنامه شماره ۹۳٫۹۴۶۴۷ مورخ ۱۳۹۳٫۱۰٫۰۴، ضمن ارسال تصویر «آیین‌نامه تضمین معاملات دولتی» موضوع تصویب‌نامه شماره ۱۲۳۴۰۲٫ت ۵۰۶۵۹ هـ مورخ ۱۳۹۴٫۰۹٫۲۲ هیأت محترم وزیران به همراه چهار فقره فرم نمونه ضمانت‌نامه‌های شرکت در فرایند ارجاع کار، انجام تعهدات، پیش پرداخت، استرداد کسور حسن انجام کار و همچنین فرم تأیید مطالبات به جای ضمانت‌نامه، به استحضار می‌رساند که به استناد ماده (۴۴) دستورالعمل ناظر بر ضمانت‌نامه بانکی (ریالی)، تمامی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی مکلفند ضمانت‌نامه‌های مرتبط با معاملات دولتی را صرفاً مطابق با نمونه‌های پیوست صادر کنند. بدیهی است با ابلاغ این بخشنامه، بخشنامه شماره ۹۰٫۲۷۵۵۹۶  مورخ ۱۳۹۰٫۱۱٫۱۸  موضوع ابلاغ آیین‌نامه پیشین تضمین معاملات دولتی موضوع تصویب‌نامه شماره ۴۲۹۵۶٫ ت ۲۸۴۹۳ هـ مورخ ۱۳۸۲٫۰۸٫۱۱ هیأت محترم وزیران منسوخ می‌شود.
خواهشمند است دستور فرمایند مراتب به قید تسریع، به تمامی واحدهای ذی‌ربط آن بانک/مؤسسه اعتباری غیربانکی ابلاغ و بر حسن اجرای آن تأکید و نظارت دقیق شود. همچنین مقتضی است نسخه‌ای از بخشنامه ابلاغی به واحدهای ذی ربط، به مدیریت کل نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری این بانک ارسال شود.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

حسابرس بی‌کار، خواب تایم‏شیت می‌‏بینه!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 4 فروردین 1402