..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ اجرای آزمایشی طرح جامع مالیاتی در ۳ استان

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

به گزارش خبرگزاری مهر، علی عسکری از امکانپذیر شدن دسترسی الکترونیکی مودیان به پرونده های مالیاتی در قالب طرح جامع مالیاتی خبر داد و گفت: بر اساس این طرح، مودیانی که پرونده های آنها در چارچوب نرم افزار جدید در حال بررسی است امکان دسترسی به پرونده ها را در زمان بررسی و رسیدگی دارند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: هم اکنون مودیان امکان دسترسی به پرونده ها را حتی با مراجعه به ادارات ذیربط ندارند اما با اجرای کامل طرح جامع مالیاتی، مودیان از هر نقطه در داخل و خارج می توانند از روند پرونده خود آگاه شوند.

عسکری تصریح کرد: همچنین مودیان مراحل رسیدگی و ابلاغ را می تواند کنترل کنند ضمن اینکه در آینده ابلاغ پرونده های مالیاتی نیز به صورت الکترونیکی خواهد بود، با این حال روش ارتباط با مودی در قالب طرح جامع مالیاتی به طور عمده به صورت الکترونیکی خواهد بود.

وی یکی از ویژگی های طرح جامع مالیاتی را قطع ارتباط ممیز و مودی دانست و افزود: این امر وضعیت رسیدگی به پرونده های مالیاتی را بهبود می بخشد. با اجرای طرح جامع مالیاتی میزان فرار مالیاتی که هم اکنون حدود ۲۵ درصد است به ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی افزود: با اجرای کامل این طرح، تمامی فرآیندهای نظام مالیاتی و به ویژه فرآیندهای مربوط به ارسال اظهارنامه و پرداخت مالیات الکترونیکی می شود. اجرای آزمایشی طرح جامع مالیاتی در ۳ استان تهران، اصفهان و کرمانشاه به صورت پایلوت آغاز شده و قرار است این طرح تا سال ۹۴ به طور کامل در سراسر کشور پیاده سازی شود.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

از اين سمینارها‌‏ی حسابداری كسي معجز نمی‌بینه

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 1 مرداد 1403