..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ ارائه تسهیلات مالیاتی با هدف افزایش اشتغال

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

ارائه تسهیلات مالیاتی با هدف افزایش اشتغال

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، سید کامل تقوی‌نژاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اصلاح ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌های مستقیم، گفت: مشوق‌های جدید مالیاتی برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی از ابتدای سال ۹۵ اجرا خواهدشد.

وی با بیان اینکه در اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم تسهیلاتی به منظور افزایش اشتغال درنظر گرفته شده‌است، اظهارداشت: براین اساس واحدهای تولیدی، معدنی و خدماتی که در زمان بهره‌برداری دارای بیش از ۵۰ نفر نیروی ‌کار شاغل باشند، چنانچه در دوره معافیت، هر سال نیروی کار شاغل خود را نسبت به سال قبل حداقل ۵۰درصد افزایش‌دهند، به ازای هر سال افزایش کارکنان، به دوره برخورداری مالیات با نرخ صفر، یک سال اضافه می‌شود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اضافه‌کرد: تعداد نیروی‌کار شاغل و همچنین افزایش اشتغال نیروی‌کار در هر واحد با تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارائه اسناد و مدارک مربوط به فهرست بیمه تامین اجتماعی کارکنان محقق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در صورت کاهش نیروی کار از حداقل افزایش ۵۰ درصدی در سال بعد از استفاده از این مشوق، مالیات متعلق در سال کاهش مطالبه و وصول می‌شود، گفت: افرادی که بازنشسته، بازخرید و مستعفی می‌شوند، کاهش محسوب نمی‌شود.

تقوی‌نژاد خاطرنشان‌کرد: ارایه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی شرط برخورداری از نرخ صفر و هرگونه معافیت یا مشوق مالیاتی است.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

انبار رو آخر زمستون می‌‏شمارن!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 7 فروردین 1402