..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ اصلاح بخشنامه معافیت مالیاتی جوایز صادراتی

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

اصلاح بخشنامه معافیت مالیاتی جوایز صادراتی

 

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدقاسم پناهی با اعلام اصلاح بخشنامه شروط معافیت مالیاتی و جوایز صادراتی گفت: در مصوبه قبلی چند شرط برای جوایز صادراتی و معافیت مالیاتی گذاشته شده بود که اکنون بخشنامه های قبلی بر اساس این مصوبه اصلاح شده است.

قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور در مورد مصوبه هیئت وزیران در خصوص ارز حاصل از صادرات و لغو پیمان سپاری ارزی اظهارداشت: اطلاعی از لغو پیمان سپاری ارزی با این مصوبه ندارم، ولی با توجه به این مصوبه دو بخشنامه قبلی سازمان امور مالیاتی در این خصوص لغو شده و بر مبنای این مصوبه اقدام می شود.

پناهی با یادآوری این مطلب که بحث پیمان سپاری ارزی مربوط به وزارت صنعت و معدن و تجارت است و مربوط به سازمان امور مالیاتی نیست تصریح کرد: در مصوبه قبلی چند شرط برای جوایز صادراتی و معافیت مالیاتی گذاشته شده بود که اکنون بخشنامه های قبلی بر اساس این مصوبه اصلاح شده است.

وی تاکید کرد: در مصوبات قبلی بحث برای جوایز صادراتی و معافیت مالیاتی انجام شده بود، اما اکنون فقط جوایز صادراتی را شامل می شود و معافیت مالیاتی لغو شده است و در نهایت باید این موضوع به ادارات مالیاتی ابلاغ شود.

قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: این موضوع به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی است و از تاریخ بخشنامه قبلی که مربوط به سال ۹۱ است به شرط رعایت قانون برنامه پنجم (ارائه اظهارنامه در موعد مقرر)، صادرکنندگان می توانند کالا صادر کرده و از معافیت مالیاتی استفاده کنند، اما بحث برگشت ارز به چرخه تولید و اقتصاد ملاکی برای معافیت مالیاتی نیست.

 

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

آسوده كسيه كه موسسه نداره/ از بیمه و مالیاتش خبر نداره!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 2 مرداد 1403