..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ افزایش نرخ مالیات به جای پایه مالیاتی

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

افزایش نرخ مالیات به جای پایه مالیاتی

 

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت با تاکید بر مبارزه با فساد به عنوان لازمه حتمی یک سیستم مالیاتی قوی و بهره گیری نظام مالیاتی از سامانه الکترونیکی اظهار داشت: به جای افزایش نرخ های مالیاتی بایستی نسبت به گسترش پایه مالیاتی اقدام شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، هیات دولت صبح چهارشنبه  به ریاست حجت الاسلام روحانی رییس جمهوری تشکیل جلسه داد، در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر در خصوص مهمترین مسائل روز کشور، سازمان امور مالیاتی گزارشی در خصوص برنامه اصلاح نظام مالیاتی کشور به هیات وزیران ارایه داد.

 

در این گزارش شاخص های مالیاتی شامل نسبت مالیات ها به بودجه عمومی کشور، هزینه های جاری و تولید ناخالص داخلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در راستای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بر ظرفیت های نظام مالیاتی برای پیگیری سیاست عدم اتکا به درآمد حاصل از نفت تاکید شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با اشاره به اینکه امسال سال خروج از رکود و آغاز رونق و رشد اقتصادی است، تاکید کرد که سیاست مالیاتی و اقدامات سازمان مالیاتی نیز باید در این مسیر باشد.

 

روحانی در موضوع مالیات، اصل در نگاه دولت را اعتماد به مردم و فعالان اقتصادی دانست و افزود: به جای افزایش نرخ های مالیاتی بایستی نسبت به گسترش پایه مالیاتی اقدام شود. رییس جمهوری با تاکید بر مبارزه با فساد به عنوان لازمه حتمی یک سیستم مالیاتی قوی و بهره گیری نظام مالیاتی از سامانه الکترونیکی اظهار داشت: مردم باید احساس کنند با فعالیت قانونی، با هیچگونه دیوان سالاری اضافی، مزاحمت و فساد غیررسمی مواجه نخواهند شد.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

آسوده كسيه كه موسسه نداره/ از کنترل کیفیش خبر نداره!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 1 مرداد 1403