..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ امکان خرید سابقه بیمه وجود ندارد.

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

امکان خرید سابقه بیمه وجود ندارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، محمد حسن زدا افزود: بر اساس ماده ۳۹ قانون تأمین اجتماعی، کارفرما مکلف است حق بیمه هر ماه کارگران را تا پایان ماه بعد پرداخت کند و همچنین صورت مزد و حقوق بیمه شدگان را به ترتیبی که در آئین نامه طرز تنظیم و ارسال صورت مزد و حقوق تعیین شده ارسال کند و در صورتی که کارفرما  در انجام این تکلیف قصور کند، باید اصل حق بیمه را به همراه جرائم متعلقه بپردازد.

وی اظهار داشت: بیمه شدگان پس از سالها بیمه پردازی برای تجمیع سوابق و یا بهره مندی از مزایای بازنشستگی به شعب مراجعه می کنند و متوجه وجود عدم پرداخت حق بیمه در یک ماه یا ماههایی از سال های گذشته می شوند که  این خلأ با پرداخت حق بیمه امکان جبران ندارد و بیمه شده باید خلاً های بیمه ای را با بیمه پردازی در زمان اشتغال پر کند تا شرایط بازنشستگی را احراز کند.
زدا توصیه کرد بیمه شدگان از طریق مراجعه به سامانه سوابق سازمان تأمین اجتماعی از پرداخت حق بیمه خود از سوی کارفرما اطمینان حاصل کنند و در صورت عدم پرداخت حق بیمه از سوی کارفرما آن را به کارفرما ویا اداره کار اطلاع دهند.
وی با بیان اینکه برای بهره مندی از شرایط بازنشستگی احراز یکی از شرایط بازنشستگی طبق ماده ۷۶قانون تأمین اجتماعی الزامی است، تصریح کرد: نمی توان برای برخورداری از شرایط بازنشستگی سالهایی که حق بیمه آن پرداخت نشده را پرداخت کرد.
زدا با اشاره به شرایط استحقاق مستمری بازنشستگی اظهار داشت: ۳۰سال سابقه تمام و حداقل سن لازم برای مردان۵۰سال تمام و برای زنان ۴۵ سال ویا ۳۵سال تمام سابقه پرداخت حق بیمه بدون شرط سنی و یا زنان با ۲۰سال سابقه پرداخت حق بیمه و۴۲سال سن، مشروط به اینکه به هنگام ارائه درخواست بازنشستگی یا ترک کار در کارگاههای مشمول قانون کار اشتغال داشته باشند می توانند تقاضای بازنشستگی کنند.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

حسابدار رسمی نشده، موسسه‌‏ دار شد!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 19 بهمن 1401