..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ بازنشستگی پیش از موعد بدون سنوات ارفاقی برای سال آینده تمدید می شود

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

بازنشستگی پیش از موعد بدون سنوات ارفاقی برای سال آینده تمدید می شود

 به گزارش روز یکشنبه ایرنا ، در لایحه بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور که هفته گذشته تقدیم مجلس شورای اسلامی شد ، پیشنهاد شده است که قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت سال آینده نیز اجرا شود.

.

در این لایحه آمده است:بازنشستگی کلیه مشمولین قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت و قانون تمدید آن، با موافقت بالاترین مقام اجرایی دستگاه یا مقام مجاز موضوع (۵۲) و (۵۳) قانون محاسبات عمومی کشور مصوب ۱۳۶۶ و بدون سنوات ارفاقی پیش از موعد مجاز است. اجرای این حکم از محل منابع دستگاهها و واگذاری اموال دولتی قابل پرداخت است.

.

در صورت تصویب این لایحه از سوی مجلس شورای اسلامی ، کسانی که بخواهند در سال ۱۳۹۲ از قانون بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنند، به ازای ۲۵سال خدمت ، ۲۵ روز حقوق دریافت خواهند کرد ، و از سنوات ارفاقی محروم خواهند بود.

.

گفتنی است که قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت در سال ۱۳۸۶ مصوب و تا سال ۱۳۸۹ اجرا شد. بر اساس این قانون، کارکنان دولت می توانستند با ۲۵ سال سابقه و ۳۰ روز حقوق ( کارمندان زن با ۲۰ سال سابقه و ۲۵ روز حقوق ) بازنشسته شوند .

.

این قانون همزمان با بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۰ در اردیبهشت ماه سال جاری به پیشنهاد نمایندگان مجلس شورای اسلامی و با وجود مخالفت دولت بمدت پنج سال ( از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴ ) تمدید شد ، ولی در عمل به دلیل نبود اعتبار و حذف سنوات ارفاقی اجرای آن در سال جاری با کندی بسیار روبرو بود.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

یک مناقصه و چهل حسابرس!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 26 خرداد 1403