..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ تصویب یک فوریت تبدیل طرح وضعیت استخدامی کارمندان رسمی کارگری به رسمی یا پیمانی

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

تصویب یک فوریت تبدیل طرح وضعیت استخدامی کارمندان رسمی کارگری به رسمی یا پیمانی


به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز ( چهارشنبه ۲۰ آذرماه) مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح تبدیل وضعیت استخدامی کارمندان رسمی کارگری به رسمی یا پیمانی با ۱۰۴ رأی موافق، ۳۱ رأی مخالف و ۲۰ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۷ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

در نشست امروز احمد شوهانی به عنوان طراح طرح مذکور با بیان اینکه خیلی از کارمندان دولت هم اکنون دارای تخصص و مدارک دانشگاهی هستند گفت: متاسفانه برخی از کارمندان به صورت رسمی کارگری استخدام شده اند که این موضوع در هیچ قانون دیگری پیدا نمی شود. از این رو قطعا این موضوع یک تبعیض در میان استخدام های افراد است.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حکم کارگزینی افراد استخدام شده با عنوان رسمی کارگری قید شده که با این موضوع هیچ امتیازی برای حضور در مناطق محروم، مناطق مرزی و مناطق جنگی به این افراد تعلق نمی گیرد. از این رو این افراد انتظار دارند که با اصلاح قانون از امتیازات استفاده کنند.

وی با بیان اینکه طرح تبدیل وضعیت استخدامی کارمندان رسمی کارگری به رسمی یا پیمانی دارای بار مالی نیست، افزود: خوشبختانه مدیران و مسئولان استان ها هم با این موضوع موافق هستند.

شکرخدا موسوی که به عنوان موافق طرح گفت: در طرح یادشده بحث تعیین و تکلیف استخدام کارگران از قراردادی به رسمی مطرح است و با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی که این افراد دارند لازم است از حق و حقوق آنها دفاع شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: باید به نوع استخدام کارگران و کارمندان توجه شود زیرا در حال حاضر قراردادهای زیادی همچون پیمانی مطرح است که امروزه به یکی از دغدغه های کارگران تبدیل شده است.

همچنین پورابراهیمی در مخالفت با این طرح یادآور شد: دولت اعتباری برای اجرای این قانون در نظر نگرفته است و بدون شک تبدیل این افراد به پیمانی و رسمی مغایر اصل ۷۵ قانون اساسی است.

وی ادامه داد: طراحان اعلام کردند این بار مالی ندارد اما شورای نگهبان معتقد است که طرح مذکور دارای بار مالی است لذا نباید با تصویب طرح های اینچنینی برای مردم توقع ایجاد کنیم.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

یک مناقصه و چهل حسابرس!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 5 تیر 1403