..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ حسابرسی و ارزش‌آفرینی

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

حسابرسی و ارزش‌آفرینی

قطعا براساس آیین رفتار حرفه‌ای، عضو شاغل در حرفه حسابرسی، مجاز به تبلیغات برای یافتن مشتری، آن نیز از نوع نادرست و گمراه‌کننده یا فریب‌آمیز، نیست، لیکن باید پذیرفت تمامی حرفه‌های شناخته شده در دنیا چندین ویژگی مشترک دارند که یکی از مهم‌ترین آنها، مسئولیت خدمت به جامعه و نیاز به اعتماد جامعه است.

حال سؤال این است که با توجه به محدودیت ذکر شده در بالا، این شناخت و اعتماد را چه نهادی باید به اطلاع ذینفعان برساند. آیا باید همواره منتظر بود جبر ناشی از الزامات دستگاه‌های قانونگذار و یا دولتی، مشتریان را مکلف به انجام حسابرسی کند، اگر این باشد، از دیدگاه مشتری حسابرسی فاقد ارزش‌آفرینی بوده و صرفا یک تکلیف قانونی است.

نتایج این دیدگاه نیز همان است که مجامع بسیاری از شرکت‌های غیربورسی عمدتا برگزار نمی‌گردد و به‌اصطلاح صورتجلسه را دست گردان تنظیم می‌کنند و اگر گزارش حسابرس نیز قرائت شود با بی‌توجهی و بی‌مهری با آن برخورد می‌شود. وقت آن رسیده که نهاد جامعه حسابداران رسمی ایران، با فرهنگ‌سازی‌، ذینفعان را علاقه‌مند و متقاضی انجام خدمات حسابرسی کند. بنابراین پیشنهاد می‌شود نسبت به اطلاع‌رسانی این مهم از طرق مختلف به‌ویژه رسانه ملی، اقدام بایسته و فراگیری انجام گیرد.

* حسابدار رسمی – مدرس دانشگاه

 غلامرضا شجری*

منبع : دنیای اقتصاد

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

از اين سمینارها‌‏ی حسابداری كسي معجز نمی‌بینه

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 1 مرداد 1403