..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ شرط افراد تحت‌تکفل جهت استفاده از خدمات درمانی

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

شرط افراد تحت‌تکفل جهت استفاده از خدمات درمانی

 

این سازمان  در پاسخ به سئوال بیمه‌شدگان درخصوص شرایط افراد تحت‌تکفل بیمه‌شده اصلی برای استفاده از خدمات درمانی، افراد تبعی واجد شرایط را اعلام کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، همسر بیمه‌شده، فرزندان ذکور بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران (تا پایان سن ۲۲ سالگی) و پس از آن درصورت اشتغال به تحصیل طبق ارائه گواهی معتبر از مؤسسات رسمی و آموزشی و یا ازکارافتادگی کلی تأییدشده توسط کمیسیون‌های پزشکی و فرزندان دختر به شرط آنکه ازدواج نکرده و شاغل نباشند از افراد تحت‌تکفل بیمه‌شده هستند که می‌توانند به تبع وی از خدمات درمانی استفاده نمایند.
بر این اساس، پدر و مادر بیمه‌شده درصورتی می‌توانند تحت‌تکفل او محسوب شوند که سن پدر از ۶۰ سال و سن مادر از ۵۵ سال تمام بیشتر باشد و یا اینکه به تشخیص کمیسیون پزشکی ازکارافتاده کلی باشند، معاش آنها توسط بیمه‌شده تأمین و در هرحال از هیچ صندوق بیمه‌ای مستمری دریافت نکنند به تبع فرزند بیمه‌شده خود قادر به بهره‌مندی از خدمات درمانی نزد واحدهای ملکی سازمان تأمین‌اجتماعی در سراسر کشور خواهند بود.
درخصوص افراد تحت‌تکفل بیمه‌شده زن که می‌توانند به تبع وی از خدمات درمانی استفاده کنند می‌توان به شوهر بیمه‌شده زن درصورتی که معاش او توسط بیمه‌شده زن تأمین شود و سن او از ۶۰ سال بیشتر و یا طبق نظر کمیسیون پزشکی ازکارافتاده کلی باشد و فرزندان بیمه‌شده زن (دختر / پسر) درصورتی که شوهر وی تحت‌پوشش نظام حمایتی خاصی نبوده و یا حضانت فرزندان از طریق مراجع قانونی به مادر واگذار شده باشد و یا پدر در قید حیات نباشد اشاره نمود.
همچنین پدر و مادر بیمه‌شده زن با همان شرایطی که برای والدین بیمه‌شده مرد بیان شد می‌توانند از خدمات درمانی سازمان تأمین‌اجتماعی بهره‌مند شوند.
گفتنی است درصورت تأیید تحت‌تکفل بودن پدر، مادر یا شوهر از سوی واحد اجرایی سازمان تأمین‌اجتماعی، این افراد به عنوان عائله، تحت‌تکفل بیمه‌شده قرار می گیرند و درصورت فوت بیمه‌شده اصلی به نسبت سهام مقرر در ماده ۸۳ قانون تأمین‌اجتماعی، از مستمری بازماندگان برخوردار خواهند شد.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

یک مناقصه و چهل حسابرس!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 3 اسفند 1402