..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ طرح جدید بانک مرکزی برای برداشت مستقیم مبلغ قبوض شهری از حساب مردم

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

طرح جدید بانک مرکزی برای برداشت مستقیم مبلغ قبوض شهری از حساب مردم

به گزارش مهر، ناصر حکیمی امروز در نشست خبری در بانک مرکزی در مورد برنامه های پایان سال بانک مرکزی گفت: متوسط تراکنش‌ها در تاریخ 13 اسفند ماه جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 70 تا 75 درصد رشد داشته است.

مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی با اشاره به رکوردزنی تراکنش‌های بانکی در تاریخ ششم اسفند جاری با توجه به واریز کمک های جبرانی دولت به خانوارها ،گفت: بیش از  34 میلیون و 200 هزار تراکنش در شبکه شتاب و 28 میلیون و 900 هزار تراکنش در شبکه شاپرک در این روز به ثبت رسید که در مجموع 63 میلیون تراکنش را رقم می زند که رکورد قابل توجه ای بوده است.

وی گفت: روز گذشته تعداد تراکنش شبکه شتاب حدود 25 میلیون و شبکه شاپرک 22 میلیون بوده است. تراکنش های شاپرک در پایانه های فروش نشان دهنده عمق تحول در پرداخت های الکترونیکی است.

وی گفت: 53 درصد کل تراکنشهای بانکی مربوط به تراکنش پایانه های فروش، 40 درصد مربوط به خودپرازها، 5 درصد اینترنیت و 5 موبایل و تلفن ثابت است.

حکیمی گفت: از 40 درصد تراکنشهای دستگاههای خودپرداز ، نیمی شامل برداشت وجه و مابقی مربوط به مانده گیری ، انتقال وجه و … است اما به لحاظ ارزش ، روند کالا متفاوت است به طوری که کمتر از 2 تا 3 درصد مبلغ تراکنشها مربوط به وجه و بقیه مربوط به دو خدمت خرید از پایانه فروش و انتقال وجه است. 40 درصد تراکنشها مربوط به انتقالی ها و 60 درصد خرید از پایانه های فروش است.

مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی گفت: با توجه به اینکه از 15 اسفندماه به بعد با توجه به پرداخت حقوق و عیدی و در عین حال کمک های جبرانی مانند یارانه ها را خواهیم داشت، موج افزایش تراکنشهای بانکی را شاهد خواهیم بود، این در حالی است که بانکها  از بهمن ماه تیم های شبانه روزی را برای ایام پایانی سال ترتیب داده اند و از آمادگی کامل برخوردارند.

وی افزود: حجم تراکنشهای موفق روز گذشته در مرکز شتاب بالغ بر 99.25 درصد و در شبکه شاپرک 99.36 درصد بوده است. در عین حال، از ابتدای اسفند تاکنون 98.3 درصد تراکنش ها در شبکه شتاب و 98.5 درصد در شبکه شاپرک موفق بوده است.

حکیمی، تعداد تراکنشهای روزانه را 47 تا 63 میلیون تراکنش عنوان کرد و یکی از طرحهای در دستور کار بانک مرکزی را برداشت مستقیم قبوض از حساب مشترکین به صورت خودکار با توجه به حسابی که مشتری تعیین می کند، اعلام کرد که بر این اساس، پرداخت قبوض مشترکین به صورت خودکار و مستقیم انجام خواهد شد.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

هیچ نرخ‌‏شکنی بی‌‏حکمت نیست!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 5 تیر 1403