..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ مراحل ثبت نام و اخذ گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

مراحل ثبت نام و اخذ گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده

 واجدين هر يك از شرايط مي‌توانند جهت آگاهي از قانون مذكور، مقررات مربوطه و چگونگي اجراي آن به پايگاه اينترنتي طرح استقرار نظام ماليات بر ارزش افزوده سازمان امور مالياتي كشور به نشاني www.VAT.ir مراجعه نمايند.

واجدين شرايط فوق الذكر در صورتي كه تاكنون دعوتنامه ثبت نام در اين نظام مالياتي (حاوي نام كاربر و رمز عبور ثبت نام اينترنتي) را دريافت ننموده‌اند، مي‌توانند جهت اجراي احكام قانون مذكور و ثبت نام در اين نظام مالياتي به نشاني اينترنتي www.VAT.ir/Registration مراجعه و فرآيند ثبت نام خود مشتمل بر اقدامات زير به انجام برسانند:

1. مراجعه به سايت اينترنتي استقرار نظام ماليات بر ارزش افزوده به نشاني www.VAT.ir و سامانه ثبت نام اينترنتي در نظام ماليات بر ارزش افزوده به نشاني www.VAT.ir/Registration و آگاهي از قانون، مقررات و دستورالعمل‌هاي اين نظام مالياتي؛

 2. در صورتي كه مودي با مطالعه مستندات مربوط به اين نظام مالياتي، خود را مشمول ثبت نام در مرحله اول اين نظام مالياتي بداند، با مراجعه به سامانه ثبت نام اينترنتي فوق الذكر ، نسبت به تكميل اطلاعات اوليه در بخش “پيش ثبت نام” اقدام نمايد.

 3. پاكت حاوي نام كاربر و رمز عبور، جهت تكميل مراحل ثبت نام، ظرف مدت (10) روز از تاريخ دريافت شماره رهگيري پيش ثبت نام به موديان تحويل خواهد گرديد. در صورتي كه مودي ظرف مهلت مقرر پاكت مذكور را دريافت ننمايد، ضروري است با مراجعه به قسمت “پيگيري پيش ثبت نام” نسبت به اعلام كد رهگيري اقدام نمايد تا ترتيب پيگيري موضوع داده شود؛

 4. با دريافت پاكت حاوي نام كاربر و رمز عبور، ضروري است موديان با مراجعه به پايگاه اينترنتي ثبت نام نسبت به درج كامل اطلاعات بنگاه اقتصادي در بخش “ثبت نام” سامانه اينترنتي ثبت نام اقدام نمايند. درج اطلاعات در بخش‌هاي مختلف فرم ثبت نام مي‌تواند به صورت يكجا و يا در چند مرحله (و با “ثبت موقت” اطلاعات در هر نوبت) صورت پذيرد؛

 5. “تاييد نهايي و ارسال اطلاعات” وارد شده ثبت نام و دريافت و چاپ نسخه ويژه سيستم ثبت نام كه توسط پايگاه اينترنتي ثبت نام ارائه مي‌گردد. (توجه فرمائيد پس از تاييد نهايي و ارسال اطلاعات اعمال هرگونه تغيير يا اصلاح در اطلاعات ثبت شده در سيستم تنها با طي فرآيند ويژه اصلاح اطلاعات ثبت نام پس از ثبت قطعي و ارسال ميسر خواهد بود)؛

 6. ارسال نسخه چاپي فرم ثبت نام (كه توسط پايگاه اينترنتي ثبت نام در اختيار كاربران قرار خواهد گرفت). كليه صفحات اين نسخه چاپي بايد توسط كاربران مهر و امضاء مجاز گردد و به همراه تصوير مدارك مورد نياز ثبت نام به شرح مشخص شده در سامانه ثبت نام اينترنتي توسط پست پيشتاز دو قبضه به نشاني تهران، صندوق پستي 6779/19395 توسط موديان ارسال گردد. نگهداري رسيد ارسال اين مدارك تا زمان دريافت گواهينامه موقت ثبت نام الزامي خواهد بود؛

 7. در صورت تكميل صحيح اقلام اطلاعاتي و ارسال كامل مدارك توسط موديان، گواهينامه موقت ثبت نام در نظام ماليات بر ارزش افزوده توسط سازمان امور مالياتي كشور براي موديان صادر و به همراه كتب و اطلاعات مورد نياز براي اجراي اين نظام مالياتي  براي موديان ثبت نام شده ارسال خواهد گرديد. به هر ترتيب اين اطلاعات از طريق سايت اينترنتي استقرار نظام ماليات بر ارزش افزوده به شرح فوق نيز در اختيار موديان قرار خواهد داشت.

موديان محترم مشمول بندهاي (الف) تا (د) اين دستورالعمل علاوه بر ثبت نام به شرح فوق الذكر، ضروري است برابر قانون اقدامات زير را  به مورد اجرا بگذارند:

 1. اجراي مقررات و دستورالعمل‌هاي اين نظام مالياتي در رابطه با چگونگي صدور صورتحساب معاملات، و همچنين محاسبه و دريافت ماليات و عوارض متعلق از تاريخ 1/7/87؛

 2. پس از انجام كليه تكاليف قانوني، بويژه در رابطه با صدور صورتحساب و محاسبه و وصول ماليات، تكميل و تسليم اظهارنامه و محاسبه و واريز بدهي مالياتي برابر مقررات و دستورالعمل‌هاي اين نظام مالياتي در هر دوره مالياتي ضروري خواهد بود.

 3. اولين اظهار نامه اين نظام مالياتي مربوط به عملكرد فصل پائيز سال 1387می باشد.

 4. ساير تكاليف قانون با مراجعه به قانون و مقررات مربوطه قابل شناسايي و لازم‌ الاجرا خواهد بود.

بديهي است مشمولين مراحل بعدي ثبت نام در اين نظام مالياتي در اطلاعيه‌هاي بعدي سازمان امور مالياتي كشور به اطلاع عموم خواهد رسيد.

لازم به ذكر است برخورداري از مزاياي قانوني اين نظام مالياتي و عدم مواجهه با جرائم و ساير عواقب تخلف از اين قانون به شرح مندرج در تبصره ماده (19) و مواد (22) و (23) قانون مستلزم اجراي به موقع و كامل عمليات ثبت نام و انجام كليه تكاليف قانوني اين نظام مالياتي از تاريخ 1/7/87 خواهد بود.

آن دسته از موديان كه دعوتنامه ثبت نام در اين نظام مالياتي را دريافت نموده‌اند، صرفاً نسبت به ثبت نام در چارچوب دستورالعمل مندرج در دعوتنامه دريافتي اقدام نمايند و نيازي به اجراي مفاد دستورالعمل مندرج در اين فراخوان عمومي ندارند اين اطلاعيه در حكم بخشنامه به ادارات كل امور مالياتي محسوب مي‌گردد.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

به مشاور مالی گفتن بساطتو جمع كن، دستشو گذاشت دم دهنش!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 20 آذر 1402