..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ نحوه پذیرش سوابق بیمه بافندگان قالی، قالیچه، گلیم و زیلو اعلام شد

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

نحوه پذیرش سوابق بیمه بافندگان قالی، قالیچه، گلیم و زیلو اعلام شد

براساس این بخشنامه چنانچه بیمه‌شده نسبت به پرداخت مابه‌التفاوت متعلقه اقدام نماید،  در این صورت پذیرش کل مدت سابقه در احراز شرایط و تعیین مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت ملاک عمل است.
همچنین درصورت عدم پرداخت مابه‌التفاوت، پنجاه درصد سنوات پرداخت حق‌بیمه در احراز شرایط و تعیین میزان مستمری مربوطه مؤثر خواهد بود. بدیهی است چنانچه با لحاظ سابقه مذکور، بیمه شده شرایط لازم برای بهره‌مندی از تعهدات بلندمدت را احراز نماید، مطابق با مقررات مربوطه نسبت به برقراری مستمری اقدام خواهد شد.
براساس ضوابط اخذ مابه‌التفاوت حق‌بیمه و تبدیل سابقه قالیبافی با نرخ 14 درصد صرفاً با درخواست بیمه‌شده امکان‌پذیر است و درصورتی که بیمه‌شده پس از ارائه درخواست به علت فوت موفق به پرداخت مابه‌التفاوت حق‌بیمه مربوطه نشود، بازماندگان وی در مهلت تعیین شده می‌توانند نسبت به پرداخت مابه‌التفاوت اقدام کنند.
همچنین پذیرش درخواست پرداخت مابه‌التفاوت برای بیمه‌شدگانی معتبر خواهد بود که در تاریخ تقاضا در ردیف مشمولان قانون‌ بیمه‌های اجتماعی قالیبافان، بافندگان فرش و شاغلان صنایع دستی شناسه‌دار قرار داشته و یا در کارگاه‌های مشمول قانون تأمین‌اجتماعی مصوب 1354 اشتغال به کار داشته باشند. بنابراین سایر بیمه‌شدگان و همچنین بازنشستگان، بازماندگان بیمه‌شده متوفی و ازکارافتادگان کلی مجاز به ارائه درخواست و تبدیل سوابق مربوطه نیستند.
لازم به ذکر است سوابق پرداخت حق‌بیمه مازاد سنی صرفاً به منظور فراهم نمودن زمینه ورود قالیبافان و بهره‌مندی از مزایای قانون مربوطه پیش‌بینی شده است، لذا تأثیری در احراز شرایط برقراری مستمری بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی نخواهد داشت، لیکن در تعیین میزان مستمری‌های مربوطه مؤثر است. بدیهی است درصورتی که بیمه‌شده متقاضی پرداخت مابه‌التفاوت حق‌بیمه نباشد پنجاه‌درصد سوابق مازاد سنی وی در تعیین میزان مستمری‌های مربوطه مؤثر خواهد بود.
ضمن آنکه سوابق پرداخت حق‌بیمه بافندگان قالی، قالیچه، گلیم و زیلو با نرخ 14 درصد درصورتی‌که مطابق ضوابط مقرر به سابقه کامل تبدیل شود در احراز شرایط سن و سابقه متقاضیان ادامه بیمه به طور اختیاری، بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد و یا بیمه‌های توافقی قابل‌پذیرش است، در غیر این صورت سابقه آنان به نسبت پنجاه‌درصد سنوات پرداخت حق‌بیمه ملاک عمل خواهد بود.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

از بندهای گزارش كم كن و بر کیفیت گزارش افزا!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 30 اردیبهشت 1403