..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ نحوه پرداخت مالیات ورزشکاران

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

نحوه پرداخت مالیات ورزشکاران

 

 

 تاج با اشاره به مالیات بازیکنان خارجی گفت: بازیکنان خارجی هم باید هر موقع که قصد خروج از کشور را دارند تسویه حساب کنند و بازیکنان باید مالیا‌ت‌ها را بدهند وگرنه ممنوع‌الخروج می‌شوند همانطور که کارمندان مالیات بر حقوق خود را می‌دهند بازیکن هم باید مالیات قراردادش را پرداخت کند. سازمان مالیاتی می‌خواست بازیکنان را ممنوع‌الخروج کند که با صحبت‌های ما قرار شد فرصت بیشتری داده شود. سازمان لیگ هم بر این باور است که باید بازیکنان مالیات خود را بدهند.

 

وی تأکید کرد: باشگاه‌ها نباید مالیات بازیکنان را پرداخت کنند بلکه این بازیکن و مؤدی مالیاتی است که باید قراردادش را بدهد باشگاه‌ها فقط باید ۵ درصد مالیات بدهند که اکنون ۳ درصد است همانطور که نمی‌توان گفت از چراغ قرمز رد شوید تعهدش با من است پرداخت مالیات هم باید بر عهده بازیکن باشد و باشگاه نباید مالیات بر قرارداد بازیکن را دهد.

 

مهدی تاج با اشاره به اختلاف‌نظر سازمان لیگ با اداره کل مالیات عنوان کرد: تنها اختلاف ما این بود که بازیکنان باید مبلغی که به آنها پرداخت شده به آنها مالیات بدهند نه آنکه براساس مبلغ قرارداد مالیات پرداخت شود زیرا برخی باشگاه‌ها مبالغ قراردادهای زیادی بسته‌اند ۸۰۰، ۹۰۰ و یک میلیارد تومان اما پولی به بازیکن پرداخت نشده است. سازمان لیگ معتقد است که همانطور که بازیکن باید مالیات بدهد و حق با اداره مالیات است در این بحث هم حق با بازیکن است و باید براساس پولی که دریافت کرده مالیات بدهد شاید یک نفر صدها میلیارد تومان گردش مالی داشته باشد اما در پایان سال زیان‌ده باشد در آن صورت این شخص که نباید مالیات بدهد. مالیات بازیکنان هم باید براساس مبلغ پرداختی باشگاه باشد و اداره مالیات هم این مسئله را پذیرفته که در این صورت ممنوع‌الخروجی بسیاری از بازیکنان رفع خواهد شد.

 

 تاج گفت:‌وقتی مدیر بایر مونیخ به خاطر فرار مالیاتی به ۳ سال زندان محکوم می‌شود چرا در کشور ما این اجرا نشود؟

 

منبع:فوتبال ایران

 

 

 


 

 پرداخت مالیات بازیکنان و مربیان بعهده باشگاهها نیست.

 

باشگاه‌های فوتبال حق پرداخت مالیات بازیکنان و مربیانشان را ندارند و آنها باید خود راسا برای پرداخت مالیات اقدام کنند.

 

به گزارش ایسنا، مهدی تاج، رئیس سازمان لیگ در نامه‌ای به کلیه باشگاه‌ها اعلام کرد که از این پس باشگاه‌ها اجازه پرداخت مالیات قرارداد بازیکنان و مربیان را ندارند و مودیان مالیاتی (بازیکنان، مربیان و سایر عوامل باشگاه) باید شخصا نسبت به پرداخت مالیاتشان اقدام کنند.

 

سازمان لیگ برتر برای جلوگیری از بروز مشکلات اعلام کرده که امکان پرداخت مالیات بازیکنان، مربیان و کلیه عوامل باشگاه از سوی باشگاه‌ها وجود ندارد.

 

پیش از این باشگاه‌ها پرداخت مالیات برخی از بازیکنان و مربیانشان را تقبل می‌کردند که بعضا به دلیل عدم پرداخت مالیات مشکلاتی از جمله ممنوعیت خروج از کشور برای آنها به وجود می‌آمد.

 

مهدی تاج، رئیس سازمان لیگ فوتبال در این رابطه گفت: باشگاه ها به جز پرداخت مالیاتی که برعهده‌شان است حق تقبل کردن پرداخت مالیات دیگری را ندارند و در این رابطه ما در کنار سازمان امور مالیاتی هستیم و اگر مشکلاتی برای بازیکنان و مربیان به وجود آید ما از تصمیمات آنها دفاع می‌کنیم.

 

وی با تاکید بر مصمم بودن سازمان لیگ در اجرای این تصمیم گفت: عملکرد سازمان لیگ نشان داده که بر اجرای تصمیماتش پافشاری می‌کند و ذره‌ای کوتاه نخواهد آمد.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

کار در سازمان (حسابرسی) و ما گرد جهان می‌‏گردیم!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 30 اردیبهشت 1403