..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ نرخ جدید ویزیت پزشکان و دندانپزشکان

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

نرخ جدید ویزیت پزشکان و دندانپزشکان

در بخش خصوصی نیز ویزیت پزشکان ، دندانپزشکان عمومی و phd پروانه دار 127 هزار ریال، ویزیت پزشکان، دندانپزشکان متخصص MD-phd نیز 202 هزار ریال، ویزیت پزشکان فلوشیپ 228 هزار و 500 ریال، ویزیت پزشکان فوق تخصص و روانپزشکان 253 هزار ریال، ویزیت پزشکان فوق تخصص روانپزشک 286 هزار ریال، کارشناس ارشد پروانه دار 109 هزار ریال و کارشناس پروانه دار 95 هزار ریال ریال تعیین شد.

 

بر اساس این مصوبه، ضریب تعرفه داخلی بستری برای خدمات ویزیت، مشاوره و دیالیز 9100 ریال، ضریب تعرفه داخلی سایر خدمات 6500 ریال، ضریب تعرفه بیهوشی 50 هزار ریال، ضریب تعرفه جراحی 88 هزار ریال، ضریب تعرفه دانپزشکی 2600 ریال و ضریب تعرفه فیزیوتراپی 3500 ریال است.

 

در مراکز فیزیوتراپی که متخصصان طب فیزیکی و توانبخشی، دکترای فیزیوتراپی و پزشکان متخصص براساس ضوابط، عهده دار مسئولیت فنی مراکز مذکور هستند، ضریب تعرفه، 4000 ریال برای آنان اعمال خواهد شد.

 

تعرفه ضریب داخلی، جراحی و بیهوشی برای ارائه خدمات بیمارستانی تنها در قسمت حق الزحمه نیروی انسانی در مورد پزشکان هیات علمی که به صورت تمام وقت جغرافیایی در بیمارستان های آموزشی خدمت می کنند و نیز تعرفه خدمات متخصصان پزشکی (ضریب داخلی، جراحی، بیهوشی) در مناطق محروم تا دو برابر ارقام مندرج در بند (ج) این تصویب نامه تعیین می شود.

 

به سرجمع تعرفه های خدمات آزمایشگاهی و پاتولوژی و ژنتیک بخش دولتی برای سال 1392، بیست و شش درصد(26%) به تعرفه های مصوب سال 1391 اضافه خواهد شد.

 

بر این اساس، به سرجمع تعرفه های خدمات پرتو پزشکی بخش دولتی، برای سال 1392، بیست درصد (20 درصد) به تعرفه های مصوب سال 1391 اضافه خواهد شد، مشروط بر اینکه رشد تعرفه های سونوگرافی هفده درصد (17 درصد) رادیولوژی سی درصد (30 درصد)، اسکن ایزوتوپ بیست و چهار درصد (24 درصد)، رادیوتراپی بیست و چهار درصد (24درصد)، سی تی اسکن پانزده درصد (15درصد) و MRI ده درصد(10درصد) نسبت به سال گذشته باشد.

 

بر اساس این مصوبه، فرانشیز خدمات تشخیصی و درمانی در سال 1392، در بخش بستری برای قسمت دولتی معادل 10 درصد و در بخش سرپایی دولتی معادل 30 درصد تعیین می شود.

 

 

سقف ضرایب تعرفه‌های خدمات درمانی بخش خصوصی

بر اساس مصوبه دولت، ضریب تعرفه داخلی (46،100) ریال ، ضریب تعرفه بیهوشی 216 هزار و 600 ریال، ضریب تعرفه جراحی 380 هزار ریال، ضریب تعرفه دندانپزشکی (7،800) ریال و ضریب تعرفه فیزیوتراپی(7،400) ریال تعیین شده است.

همچنین به سرجمع تعرفه‌های خدمات آزمایشگاهی و پاتولوژی و ژنتیک بخش خصوصی برای سال جاری 33 درصد به تعرفه های مصوب سال 1391 اضافه خواهد شد.

بر این اساس، به سرجمع تعرفه‌های خدمات پرتوپزشکی بخش خصوصی برای سال جدید 35 درصد به تعرفه‌های مصوب سال 1391 اضافه خواهدشد. مشروط بر اینکه رشد تعرفه های سونوگرافی 29 درصد، رادیولوژی 50 درصد، اسکن ایزوتوپ 45 درصد، رادیوتراپی 45 درصد، سی تی اسکن 25 درصد و ام آی ار 15 درصد در مقایسه با سال گذشته باشد و تعرفه سی‌تی‌اسکن اسپیرال به‌ میزان 25 درصد افزایش نسبت ‌به Conventional است.

 

 

تعرفه خدمات حرفه ای داروسازان در بخش خصوصی در سال 1392

 

تعرفه خدمات حرفه ای داروساز به شرط رعایت شرح وظایف ایلاغی وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی برای داروسازان معادل 13 هزار ریال در ساعات روز و 15 هزار و 500 ریال در ساعات شب و ایام تعطیل و در نسخ کمتر از 15 هزار ریال، 6500 ریال می باشد.

تعرفه خدمات حرفه ای داروساز جهت داروهای بدون نسخه(OTC) که فهرست آنها توسط وزارت بهداشت درمان ؤاموزش پزشکی اعلام می شود 15 درصد بهای هر نسخه وحداکثر تا سقف 6500 ریال می باشد.

تعرفه خدمات حرفه ای داروساز در خصوص ساخت داروهای ترکیبی در داروخانه 10 درصد قیمت مواد مصرفی وحداکثر تا سقف 11 هزار و 500 ریال می باشد.

 

 

تعیین سقف تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی در مراکز استانها

بر اساس این مصوبه، سقف تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی در بخش غیر دولتی در مراکز استانها و شهرستانهای تابعه با توجه به وضعیت اقتصادی و اجتماعی منطقه و در سقف تعرفه‌های این تصویب‌نامه توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان و رئیس سازمان نظام پزشکی استان و یک نماینده از سازمانهای بیمه‌گر پایه استان تعیین و پس از تأیید استاندار، توسط استاندار ابلاغ می شود.

همچنین دولت، در استانهای دارای بیش از یک دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه واقع در مرکز استان را موظف به بررسی و کارشناسی تعیین سقف تعرفه‌های بخش غیر دولتی در منطقه با هماهنگی سایر دانشگاه و دانشکده‌های استان کرده است.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

هر کی گزارش می‌‏فروشد/ مشتری با وی بجوشد

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 6 خرداد 1403