..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ وظایف یک حسابدار خوب و درجه یک

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

وظایف یک حسابدار خوب و درجه یک

 

اما متاسفانه واقعیت امر این است که اکثر حسابداران نمی دانند که چه می کنند و چه ارزشی برای شرکت دارند.آنان اینقدر غرق در مسائل جزیی و حاشیه ای در یک شرکت می شوند از قبیل انجام ثبت اسناد واصلاحات آن در طی سال ،دفترنویسی و مواردی از این قبیل که جایگاه خود را بعنوان یک اپراتور و یا یک دفترنویس معرفی می کنند.

 درحالیکه #وظیفه اصلی یک حسابدار و شغل حسابداری کنترل است و یک حسابدار درواقع کنترلر مالی شرکت است و برای این آمده است که حسابها و امور مالی شرکت را کنترل کند.اگر یک حسابدار بداند که نقش کنترلی را در شرکت بعهده دارد متوجه اهمیت جایگاه و #شغل خود می شود و به هر قیمتی هر کاری را انجام نمی دهد.

کنترل حسابهای بانکی شرکت ،کنترل طلب و بدهی های شرکت ،کنترل چکهای دریافتی و پرداختی شرکت،کنترل حساب تنخواه ،کنترل موجودیهای کالای شرکت و از این قبیل موارد کنترلهایی است که یک حسابدار بعهده دارد.البته در کنار وظیفه کنترلی اکثر شرکتها از حسابداران انتظارات دیگری نیز دارند .

 

مثلاً انتظار دارند که نقشه فرار مالیاتی شرکت را تهیه و اجرا نمایند و کاری کنند که شرکت مالیات ندهد.یا لیست حقوق کارگران را طوری تهیه نمایند که جای هیچ حرف و حدیث وهیچ اعتراض از هیچ جناحی نباشد.

همه این فعالیتها نشان می دهد که یک حسابدار در یک شرکت چقدر می تواند مهم باشد و نباید خود را ارزان بفروشد.

 

بخصوص که با اجرایی شدن قانون مالیاتی جدید که طبق آن فرار مالیاتی جرم  کیفری محسوب میشود و یک حسابدار در صورت اثبات فرار مالیاتی شرکت بعنوان شریک جرم همراه با مدیر خود ممکن است راهی زندان شود. پس بیایید قدر خود را بیشتر بدانیم و با دانستن اصل وظیفه ای که در یک شرکت بعهده داریم ،خود را ارزان نفروشیم.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

انجمن‌‏های حسابداری هفت دست، بالندگی و ارتقا هیچی

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 30 فروردین 1403