..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ ویژگی های کارفرمایان بد اخلاق

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

ویژگی های کارفرمایان بد اخلاق

1-مدیران بد اخلاق اغلب کم حوصله اند. آنها با کوچکتری اشتباه کارمندان به آنها تذکر میدهند که این شرایط کاری تغییر ناپذیر است و باید خودتان را با آن وفق بدهید! اینگونه مدیران اغلب کارمندان را سرزنش میکنند چون حوصله ی اشتباهات کاری را ندارد. آنها دائما به کارمندان یادآوری میکنند که من به عنوان یک مدیر شما را استخدام کردم پس باید از این شرایط کاری تبعیت کنید. آنها به کارمندان میگویند “خیلی هم خوش شانس هستید که در شرکت من کار میکنید”. اینگونه ادبیات مناسب مدیران نیست هر چقدر هم که خلق و خوی شاد نداشته باشید نباید اینگونه سخن بگویید.

 

2-مدیران بد اخلاق اغلب به تنبلی کارمندان حساس هستند. آنها با نامهربانی و تندی با کارمندان برخورد کرده و در برخی از موارد کارمندان خوبشان از دست میدهند. مسئولیت های یک کارمند باید در زمان استخدام به وی گفته شود و در حین کار به کارمند فرصت داده شود تا خود را آماده کند. بنابراین مدیران بد اخلاق از همان روز اول از کارمند توقع دارند که کامل و بدون نقص کار انجام دهد.

 

3-مدیران بد اخلاق مستقیما به کارمند تذکر داده و باعث تحقیر و ناراحتی او در محیط کار میشوند. آنها به دلیل بی حوصلگی نمیتوانند نا منظم بودن کار را تحمل کنند و به جای تذکر به کارمندان به صورت خصوصی در جمع نقطه ضعف کارمندان را عنوان می کنند. اما مدیران با تجربه تر به کارمندان تذکر خصوصی میدهند.

 

4-مدیران بد اخلاق معمولا توجهی به عملکرد کارمندان ندارند چون از آرامش ذهنی برخوردار نیستند کمتر میشنوند و بیشتر امر میکنند بنابراین کارمندان را به خوبی نمیشناسند و نمیتوانند بازخورد کاری آنها را بررسی کنند.

 

5-یک مدیر عامل خوب باید همه چیز را برای کارمندانش فراهم کند در این صورت کارمند دلسوزانه تر عمل می کند. ایجاد شکاف در کار اغلب به دلیل عدم توجه به کارمندان است . کارمندان با مدیران بد اخلاق کنار نمی آیند چون خلق و خوی افراد متفاوت است برخی از افراد طبیعتاً بی حوصله اند یا استرس زیاد دارند بنابراین این مدیران نمیتوانند تیم کاری خوبی داشته باشند.

 

6-مدیران بد اخلاق منتظر یک اشتباه کوچک هستند تا مثل یک گردباد همه چیز را به هم بریزند. آنها شاید به دلیل مشغله ی زیاد بی حوصله باشند اما این دلیل خوبی نیست که همه ی ناراحتی هایشان را بر سر کارمندان پیاده کنند. کارمندان در محیط های آرام ایده های کاری شان را مطرح میکنند طبیعتاً مدیری که بد اخلاق است کارمند را از خود دور می کند و کارمند انگیزه‌اش را برای کار از دست میدهد.

 

7-مدیران بد اخلاق ایرادگیر هستند آنها حساسیت بالایی دارند و نمیتوانند کوچکتری مشکل را تحمل کنند. یک مدیر باید همان گونه که توقع احترام دارد خود به دیگران هم احترام بگذارد. مدیران بد اخلاق به کوچکترین و جزیی ترین مسائل حساسند ممکن است روزی به پوشش کارمندان یا نوع برخورد آنها حساس شوند و ایرادهای نا به جا بگیرند بنابراین در اکثر موارد نمیتوانند به خوبی مدیریت کنند وشیرازه ی کار از هم میپاشد.

 

8-این گونه مدیران اغلب این جمله را زیاد تکرار میکنند “کاری که من میخواهم را انجام دهید”! آنها اغلب تحکّمی صحبت کرده و به جای اینکه تاثیر خوب داشته باشند تاثیر منفی دارند کارمندان باید برای پیروی از دستورات مدیر ابتدا به خاطر احترامی که به او میگذارند دستوراتش را پیروی کنند. بنابراین لحن تحکّمی آنها باعث عدم انجام امور می شود.

 

9-مدیران بد اخلاق به هیچ وجه انتقاد پذیر نیستند آنها فقط خود و کارشان را میبیند بنابراین نقص کاری برای آنها روشن نیست. کارمندان باید از مدیر انتقاد کنند. انتقاد دوستانه و مثبت در جهت پیشرفت کار لازم است این را مدیران خوب میدانند.

 

10-آنچه که باعث عدم موفقیت مدیران میشود عدم اتحاد کارمندان است. مدیران بد اخلاق خود باعث ایجاد تنش بین کارمندان میشوند در نتیجه کار گروهی انجام نشده و مشکل و اختلال در روند کاری بوجود می آید بنابراین اگر میخواهید یک گروه کاری خوب و فعال داشته باشید اولین شرط رعایت اصول اخلاقی است بهتر است منشوری از این اصول اخلاقی تهیه کنید و آن را در محل کار قرار دهید تا روزانه هم کارمندان و هم شما با دیدن آن به مسائل اخلاقی پایبند باشید.

 

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

از اين سمینارها‌‏ی حسابداری كسي معجز نمی‌بینه

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 2 اسفند 1402