..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ پرداخت لیست بیمه توسط کارفرمایان اینترنتی می‌شود

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

پرداخت لیست بیمه توسط کارفرمایان اینترنتی می‌شود

سید تقی نوربخش در گفت‌وگو با تسنیم، در پاسخ به این پرسش که بسیاری از بیمه‌شدگان برای گرفتن سابقه کار خود دچار پیچ و خم‌های اداری می‌شوند و متعاقب آن کارفرمایان نیز در این زمینه مشکلات عدیده‌ای دارند، چه زمانی سازمان تامین اجتماعی به روند کنونی سابقه کار بیمه‌شدگان سروسامان خواهد داد، اظهار داشت: ما در این زمینه جلسه‌ای در شورای انفورماتیک داشتیم و رئیس شورای انفورماتیک تامین اجتماعی نیز مهندس جهانگرد که معاون وزیر هستند، انتخاب شدند.

وی افزود: این بحثی نیست که بنده بخواهم عنوان کنم همین فردا مشکل آن حل خواهد شد ولی با فعال شدن کمیته IT و یا همان ICT سازمان تامین اجتماعی که بنده نیز در جلسات آن شرکت می‌کنم، تا انشاءالله پرداخت لیست بیمه توسط کارفرمایان به وسیله اینترنت صورت پذیرد زیرا سازمان تامین اجتماعی با توجه به حجم ماموریت‌ها و اطلاعاتی که دارد چاره‌ای ندارد تا به سمت دولت الکترونیک پیش برود. در این مبحث نخستین‌ جایی هم که در کشور قبل از انقلاب و حتی قبل از سازمان سنجش در آن این مقولات مطرح بود سازمان تامین اجتماعی بود.

نوربخش در پاسخ به این پرسش که ولی این روند هرگز به تکامل نرسید، عنوان کرد: به هر حال بخشی از آن صورت پذیرفته است، نه اینکه اصلاً کاری صورت نپذیرفته باشد در بخش‌های بیمه‌ای خیلی پیشرفت داشته‌ایم ولی به هر حال توقف‌هایی نیز داشتیم و بنده سعی کردم با نصب یکی از کارشناسان طراز اول ایران در زمینه IT که رئیس سازمان فناوری و اطلاعات نیز هستند کمیته IT سازمان تامین اجتماعی را فعال کنیم و در نخستین مرحله یعنی در حدود یک ماه آینده لیست‌های بیمه‌ای به صورت صددرصد اینترنتی صورت می‌پذیرد. یعنی کارفرمایان اگر بخواهند لیست بیمه‌ای ارائه دهند از طریق اینترنت انجام پذیرد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در تشریح مشکلات تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: به هر حال مشکلات در سازمان تامین اجتماعی فراوان است و باید برای برطرف کردن آنها مرحله به مرحله جلو برویم.

مقوله ارائه لیست بیمه توسط کارفرمایان مدت‌هاست از طریق نرم افزای خاصی صورت می‌پذیرد که کارفرما پس از وارد کردن اطلاعات بیمه در این نرم افزار محتوای اطلاعات را که قبلأ در فلاپی وارد می‌کردند به CD انتقال داده و به سازمان تامین اجتماعی ارائه می‌دهند، البته به گفته برخی کارفرمایان در اردیبهشت ماه نیز روند ارائه لیست بیمه‌ها به صورت اینترنتی صورت پذیرفت که با مشکلات عدیده ای مواجه شده بود، سرعت بسیار پایین و عدم اعلام مشکلات لیست بیمه‌ها به صورت آنلاین را می‌توان از جمله مشکلات ارائه لیست بیمه‌ای توسط اینترنت عنوان کرد.ولی عنوان می شود اگر این مشکلات لیست بیمه‌ای توسط کارفرمایان توسط اینترنت برطرف شود می‌تواند بسیار مثمرثمر شود.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

هیچ نرخ‌‏شکنی بی‌‏حکمت نیست!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 5 تیر 1403