..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ پرداخت مستمری به بازماندگان افراد فوت‌شده دارای کمتر از 10سال سابقه

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

پرداخت مستمری به بازماندگان افراد فوت‌شده دارای کمتر از 10سال سابقه

وی ادامه داد: براساس مصوبات قبلی مجلس شورای‌اسلامی بازماندگان افراد فاقد این دو شرط درصورت دارا بودن حداقل 10 سال سابقه پرداخت حق‌بیمه از مستمری برخوردار می‌شوند و با مصوبه اخیر، افراد دارای کمتر از 10 سال سابقه پرداخت حق‌بیمه نیز متناسب با سنوات بیمه‌پردازی از مستمری بازماندگان بهره‌مند می‌شوند.
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین‌اجتماعی در ادامه با بیان اینکه این مصوبه هنوز به تأمین‌اجتماعی ابلاغ نشده است، اظهار داشت: اجرای مصوبه از سوی تأمین‌اجتماعی پس از ابلاغ و تأمین بارمالی آن انجام می‌شود.
محمدحسن زدا با یادآوری اینکه براساس مصوبه مجلس شورای‌اسلامی محل تأمین اعتبار درنظر گرفته شده برای اجرای این قانون افزایش یک در ده‌هزارم حق‌الثبت اموال غیرمنقول در دفاتر اسنادرسمی است، ادامه داد: سازمان ثبت اسناد نیز باید با ابلاغ این قانون به دفاتر اسنادرسمی و واریز مبلغ تعیین شده منابع مالی اجرای این قانون را فراهم کند و سازمان تأمین‌اجتماعی براساس مبلغی که از این طریق دریافت می‌کند نسبت به برقراری مستمری اقدام خواهد کرد.
وی پیشنهاددهنده محل تأمین اعتبار این طرح را کمیسیون اجتماعی مجلس شورای‌اسلامی اعلام کرد و گفت: ما اطلاعی از میزان منابع دریافتی از محل یک‌درده‌هزارم حق‌الثبت اموال غیرمنقول نداریم اما در هرحال پس از جذب منابع از محل مقرر در قانون نسبت به پرداخت مستمری اقدام خواهیم کرد.
محمدحسن زدا با تأکید بر اینکه سازمان تأمین‌اجتماعی براساس مواد 26 و 29 قانون برنامه پنجم توسعه، نمی‌تواند بدون تأمین بارمالی خدمات جدیدی ارائه کند، گفت: شورای نگهبان نیز به همین دلیل به این مصوبه ایراد گرفته بود و سازمان تأمین‌اجتماعی متناسب با میزان وصول درآمد از محل درنظر گرفته شده می‌تواند به مشمولان این قانون مستمری پرداخت کند.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

بالاتر از علی‌‏ الراس که تشخیص نیس!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 3 مرداد 1403