..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ شرط پوشش متقاضیان “بیمه اختیاری” اعلام شد

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

شرط پوشش متقاضیان “بیمه اختیاری” اعلام شد

محمد حسین زدا در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: افرادی که به عللی غیر از علل مندرج در قانون تامین اجتماعی از ردیف بیمه شدگان خارج شده یا بشوند، در صورتی که طبق همین قانون مشمول “بیمه بازنشستگی” باشند، با دارا بودن حداقل 30 روز پرداخت حق بیمه می‌توانند بیمه خود را به صورت اختیاری ادامه دهند.

 

به گفته وی، نرخ پرداخت حق بیمه کلیه بیمه شدگان اختیاری اعم از متقاضیان جدید و افرادی که قبلا بیمه اختیاری شده‌اند، معادل 26 درصد مبنای پرداخت حق بیمه مورد قرارداد جهت بهره‌مندی از مزایای بیمه بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت است.

 

مدیرکل فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با یادآوری اینکه در بیمه اختیاری، فرد بیمه شده به کارفرمای خود تبدیل می‌شود، گفت: مادامی که این قرارداد پایدار است و اعتبار دارد، برای بیمه شده سابقه بیمه‌پردازی محسوب می‌شود و می‌تواند به بیمه‌اش ادامه دهد.

 

زدا درباره چگونگی پوشش و مراجعه متقاضیان برای بهره‌مندی از بیمه اختیاری توضیح داد: متقاضیان می‌توانند به بخش بیمه اختیاری واحد امور بیمه شدگان شعبه مربوطه مراجعه کرده و فرم‌های قراردادی را دریافت کنند که با تکمیل آنها و با توجه به نوع بیمه‌ای که فرد می‌خواهد تحت پوشش آن قرار بگیرد، مبلغ بیمه پرداختی به وی اعلام می‌شود.

 

وی در مورد اینکه آیا سوابق بیمه اجباری قبلی با بیمه اختیاری فعلی قابل تجمیع خواهد بود یا خیر؟ عنوان کرد: قطعا این موضوع قابل تجمیع است و سوابق قبلی فرد با سوابق بیمه اختیاری فعلی تجمیع و به محض اینکه فرد به شرایط بازنشستگی از نظر سن و سابقه برسد از مزایای بازنشستگی که اصلی‌ترین خدمت سازمان تامین اجتماعی است، بهره‌مند می‌شود.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

انجمن‌‏های حسابداری هفت دست، بالندگی و ارتقا هیچی

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 3 مرداد 1403