..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ توقف پرداخت حق بیمه در زمان صدور پروانه ساختمان در ۹ ماهه اول سال

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

توقف پرداخت حق بیمه در زمان صدور پروانه ساختمان در ۹ ماهه اول سال

نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۹ خرداد) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی بندهای بودجه سال ۹۲ کل کشور اعاده شده از شورای نگهبان بند الحاقی ۱۰ را اصلاح کردند که بر این اساس در ۹ ماهه اول سال جاری پرداخت حق بیمه و ارائه اسناد در زمان صدور پروانه ساختمان موضوع قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در شهرها و روستاهای کشور متوقف می شود.

همچنین سازمان امور مالیاتی مکلف شد معادل مبلغ نه هزار میلیارد (۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال عوارض ارزش افزوده شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل منابع مندرج در بندهای (ج) و (د) ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده متمرکز نزد سازمان دهیاری ها و شهرداری های کشور را به عنوان ۲۰ درصد حق بیمه سهم کارفرما را برای بیمه کارگران ساختمانی به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت نماید.

همچنین سازمان تأمین اجتماعی مکلف شد با رعایت قوانین و مقررات مربوط و دریافت هفت درصد حق قیمه سهم بیمه شده از کارگر و بیست درصد سهم کارفرما هشتصد هزار نفر از کارگران ساختمانی و گزارش عملکرد خود در این خصوص را هر سه ماه یکبار به کمیسیون های برنامه و بودجه و محاسبات و اجتماعی مجلس شورای اسلامی ارسال نماید. کارفرمایان امور ساختمانی موظفند کارگران ساختمانی غیر مشمول این بند را بیمه حوادث حین کار نموده و اسناد مربوطه را به مراجع صدور پروانه ارائه نمایند.
گفتنی است این بند الحاقی با ۱۲۹ رأی موافق، ۲۶ مخالف و ۷ ممتنع از ۲۲۱ رأی مأخوذه اصلاح شد.
گفتنی است شورای نگهبان این بند را مغایر اصل ۵۲ قانون اساسی تشخیص داده و اعلام کرد این بند ماهیت بودجه ای ندارد.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

به مشاور مالی گفتن بساطتو جمع كن، دستشو گذاشت دم دهنش!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 2 مرداد 1403