..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ در خصوص لیست سیاه کد فروشان اقتصادی

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

در خصوص لیست سیاه کد فروشان اقتصادی

 

 

به گزارش خبرنگار مهر، علی عسگری امروز در نشستی خبری در وزارت امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه با وجود ممنوعیت خرید و فروش کد اقتصادی هنوز هم این امر در بخش فعالیت های اقتصادی اتفاق می افتد، سازمان مالیاتی چه اقدامی در این راستا انجام داده است، گفت: متاسفانه پدیده بدی در اقتصاد ما بوجود آمده که عده ای از خریداران و فروشندگان کالا برای برخی از افراد فاکتور صادر می کنند.

 

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه پس از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده موضوع خرید و فروش کد اقتصادی فراگیر شد، تصریح کرد: اما افرادی که این اقدام را انجام می دهند، شناسایی شدند و در لیست سیاه نظام مالیاتی قرار گرفته اند و در سایت مالیات بر ارزش افزوده این موضوع مطرح شده است و هر کسی فاکتور این افراد را بیاورد، اعتبار آنها قبول نیست.

 

وی افزود: در دوره های گذشته تعدادی افراد آگاهانه و ناآگاهانه در بخش مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام کرده و کد مالیات بر ارزش افزوده گرفته اند، اما این موضوع در حال راستی‌آزمایی است و اگر کد فروشی این افراد مشخص شود، در لیست سیاه قرار خواهند گرفت و این موضوع در حال رصد و انجام است.

 

عسگری در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر در مورد رقم مالیات اخذ شده در بخش فروش سکه طلا گفت: طی چند ماه اخیر بانک مرکزی سکه ای را پیش‌فروش نکرده است، بنابراین مالیاتی در این بخش اخذ نشده، سازمان مالیاتی فقط در صورتی که بانک مرکزی سکه ها را به صورت پیش‌فروش عرضه کند، مالیات در این بخش اخذ می کند.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

به مشاور مالی گفتن بساطتو جمع كن، دستشو گذاشت دم دهنش!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 4 اسفند 1402