..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ در خصوص مالیات ورزشکاران

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

در خصوص مالیات ورزشکاران

 

وی در مورد پرونده مالیاتی بابک زنجانی گفت: سازمان مالیاتی بر اساس رویه ها رسیدگی پرونده های مالیاتی شرکت‌های زیرمجموعه بابک زنجانی را انجام می دهد. این در حالی است که پرونده های فعالیت های اقتصادی شرکت‌های این فرد مانند سایر فعالان اقتصادی مورد بررسی قرار می گیرد.

عسگری در مورد پرداخت وام به بدهکاران مالیاتی گفت: بر اساس ماده ۱۸۶ نظام مالیاتی هر بانکی که بخواهد وامی را پرداخت نماید، باید از سازمان امور مالیاتی کشور گواهی اخذ کند، مبنی بر اینکه فعال اقتصادی بدهی مالیاتی ندارد. در گذشته این موضوع به صورت کاغذی انجام می شد. بنابراین دارای انحرافات زیادی بود ما برای رفع این مشکل نرم افزاری را طراحی و از دو ماه پیش در تمام بانک ها عملیاتی کردیم، اما کانون بانک ها به ما اعلام کرد که از این نرم افزار استفاده نمی کند. بر این اساس در جلسه ای در بانک مرکزی با حضور رئیس کل بانک مرکزی و وزیر امور اقتصادی و دارایی طیب‌نیا اعلام کرد که بانک ها باید از طریق این سیستم استعلام بگیرند و کار را در چارچوب همین سیستم دنبال کنند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور رقم درآمدهای مالیاتی طی ۱۰ ماهه نخست امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل را دارای رشد ۳۰ درصدی اعلام کرد و افزود: درآمدهای مالیاتی مستقیم در این مدت ۱۶ درصد رشد و ارزش افزوده ۷۴ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در این مدت ۸۳ درصد درآمدهای مالیاتی محقق شده است. این در حالی است که طی سه چهار ماه پایانی هر سال تحقق درآمدهای سرعت می گیرد. بنابراین پیش بینی می شود که ۹۰ درصد درآمدهای مالیاتی امسال محقق شود.

عسگری مجموع درآمدهای مالیاتی امسال را ۳۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به معادل ۱۲ ماه سال گذشته که ۳۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بوده، بیشتر بوده است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم در کمیسیون اقتصادی مجلس به نتیجه رسیده و در هفته جاری کلیات آن در صحن به تصویب رسید، افزود: به محض اتمام تصویب لایحه بودجه ۹۳، ادامه بررسی جزئیات لایحه مذکور در مجلس انجام می شود و تا قبل از پایان سال این موضوع نهایی خواهد شد.

وی از اجرای طرح جامع مالیاتی به صورت پایلوت در تهران، اصفهان و کرمانشاه و برنامه گسترش آن خبر داد و گفت: از تیر ماه سال آینده این طرح به صورت ملی در استان های هدف پیاده سازی می شود.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

چه علی‌‏ الراسیه كه ممیزش هم گريه مي‌‏كنه!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 4 اسفند 1402