..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ فاز دوم بیمه کارگران متوقف شد.

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

فاز دوم بیمه کارگران متوقف شد.

هادی ساداتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،با تاکید بر اینکه قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی، قانون جامعی است که در آن منبع بیمه کارگران ساختمانی تعیین شده است افزود:اینکه یک ماده واحده به این دستورالعمل اضافه شده است و بر این اساس منبع تامین بیمه کارگران ساختمانی تغییر یافته درست نیست و به ضرر جامعه کارگری است.

نایب رییس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور تاکید کرد: شهرداری‌ها در حالت عادی پولی پرداخت نمی‌کنند که بخواهند بیمه کارگران ساختمانی را بپردازند به همین دلیل امیدواریم که فقهای شورای نگهبان این مصوبه را که صد در صد به زیان کارگران ساختمان است، به حالت قبلی باز گردانند.

ساداتی یادآور شد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب بند ۱۰ الحاقی لایحه بودجه سال جاری پیمانکاران ساختمانی را برای دریافت جواز ساخت از پرداخت حق بیمه سهم کارگران ساختمانی معاف کرده و به جای آن سهم بیمه کارگران ساختمانی را از محل قانون مالیات بر ارزش افزوده تعیین کردند.

وی تاکید کرد: در راستای این بند سازمان تامین اجتماعی مکلف است تکالیف مذکور در قانون فوق را از محل وجوه پرداختی انجام دهد و کلیه کارگران ساختمانی را تحت پوشش بیمه‌ای قرار داده و گزارش عملکرد خود در این خصوص را هر سه ماه یک بار به کمیسیون‌های برنامه و بودجه و اجتماعی مجلس ارسال کند.

ساداتی درباره عدم اجرای مرحله دوم بیمه کارگران ساختمانی گفت:در فاز اول برنامه ریزی شد تا مراحل پذیرش و بیمه ۱۰۰هزار نفر انجام شود که از اول خرداد ماه سال جاری این ثبت نام آغاز و دفترچه های آنها صادر شد اما برای اجرای مرحله دوم منتظر سهمیه تامین اجتماعی هستیم.

نایب رییس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور با بیان اینکه حل مشکل بیمه کارگران ساختمانی را در جلسه با نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خواستار شدیم، گفت: قانون‌گذار ما را موظف به این موضوع کرده است که منابع برای بیمه کارگران ساختمانی از محل مالیات بر ارزش افزوده تأمین شود که این میزان مبلغ ۹۰۰ میلیارد تومان در قانون پیش‌بینی شده بود.تا کنون باید ۴۰۰ میلیارد تومان واریز می‌کردند که متاسفانه یک ریال هم واریز نشده است.

به گزارش تسنیم: بر اساس بند الحاقی اضافه شده در دستور العمل بیمه کارگران ساختمانی، سازمان مالیاتی مکلف است معادل عملکرد ۹ هزار میلیارد ریال عوارض ارزش افزوده شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل منابع مندرج در بند‌های ج و د ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده متمرکز نزد سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌های کشور را برای بیمه کارگران ساختمانی به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نماید.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

استانداردهای ترجمه‌شده رو که دیگه براش هورا نمی‌‏کشن!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 25 تیر 1403