..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ موافقت تامین اجتماعی با ۶۰ درصد تقاضاهای بازنشستگی در کارهای سخت

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

موافقت تامین اجتماعی با ۶۰ درصد تقاضاهای بازنشستگی در کارهای سخت

 

محمد اصابتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره بهاینکه از سال ۸۱ لغایت ۹۱طرح بازنشستگی در کارهای سخت و زیان آور در ۱۰هزار و ۲۳۸ کمیته استانی آغاز شده است، اظهار کرد: از این میان ۵۷۱ هزار و۵۷۷ درخواست به صورت فردی و ۶۸هزار و ۸۸۹ درخواست مشاغل به صورت گروهی موردبررسی قرار گرفت که از این تعداد ۴۱۴ هزار و ۴۶۱ درخواست انفرادی و ۱۴۵درخواست به صورت گروهی مورد تایید قرار گرفته است.

مدیر کل بازرسی وزارت کار،تعاون و رفاه اجتماعی بیان کرد:  ( از سال ۹۰ تاپایان سال ۹۱) از ۲۰۴ هزار و ۷۹۷ تقاضای فردی بررسی شده در کمیته هایاستانی پرونده حدود ۸۰ درصد کل متقاضیان مورد تایید قرار گرفته است و از کلپرونده های ارسالی به سازمان تامین اجتماعی تعداد ۶۷ هزار و ۳۷۵ مورد یعنی ۳۶ درصد منجر به صدور حکم بازنشستگی شده است.

اصابتی  با اشاره به ماده واحده قانون اصلاح تبصره ۲ الحاقی ماده ۷۶ قانونتامین اجتماعی گفت: از میان متقاضیان برای بازنشستگی در کارهای سخت و زیانآور، سازمان تامین اجتماعی ۶۰درصد از تقاضاها را پذیرفت.

 وی بیان کرد: یکی از مشکلاتی که دراین مسیر وجود دارد نسبت به برقراریمستمری بازنشستگان از سوی کارفرمایان است. زیرا برخی از کارفرمایان موافقبا پرداخت ۴ درصدی حق بیمه کارگران خود نیستند که این مسئله به طور دقیق درجلسات  کمیته حفاظت فنی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

24- وفاداری مدار از مختلسان/ که هر دم با سیاسیون سرایند!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 29 اردیبهشت 1403