..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ افزایش مرخصی زایمان به 9 ماه

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

افزایش مرخصی زایمان به 9 ماه

 

به گزارش ایسنا، بر اساس مصوبه امروز مجلس به دولت اجازه داده می‌شود مرخصی زایمان مادران را به 9 ماه افزایش دهد و همسران آنها نیز از دو هفته مرخصی (اجباری) تشویقی برخوردار شوند.

 

نمایندگان مجلس با 145 رای موافق 12 رای مخالف و 15 رای ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر این اصلاحیه را به تصویب رساندند. پیش از این مجلس این قانون را به صورت مطلق پیش‌بینی کرده بود اما با ایراد شورای نگهبان نسبت به داشتن بار مالی این قانون برای دولت مجلس مصوبه خود را به گونه‌ای اصلاح کرد که دولت مجاز به افزایش مرخصی زایمان مادران به 9 ماه و همچنین برخورداری همسر آنها از دو هفته مرخصی اجباری باشد.

 

در همین رابطه حسینعلی شهریاری رییس کمیسیون بهداشت مجلس در توضیحی گفت: ‌هدف ما از پیش‌بینی مرخصی برای مردان این بوده که همسر خانوم کمکی به ایشان در زمان زایمان کند و این مرخصی را هم آن زمان استفاده کند و قابل ذخیره برای زمان دیگری نباشد.

 

محمدحسن ابوترابی نیز گفت:‌ نگاه ما همین توضیح شما است و این در مشروح مذاکرات ثبت می‌شود.

 

حسینی صدر نماینده خوی نیز در اخطاری مستند به اصل 75 قانون اساسی گفت که اعطای مرخصی 15 روزه به پدران به این معناست که به آنها حقوق می‌دهیم بدون اینکه آن فرد کار کند و این برای دولت بار مالی دارد و مغایر قانون است.

 

وی همچنین گفت ممکن است این مصوبه مجلس مورد ایراد شورای نگهبان قرار گیرد.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

تقلب چشمه‌ی زاینده است و دولت پاینده!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 6 خرداد 1403