..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ موفق‌ها چگونه زمان‌شان را مدیریت می‌کنند؟

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

موفق‌ها چگونه زمان‌شان را مدیریت می‌کنند؟

 

 

مدیریت زمان شخصی را بیاموزید
شاید امروزه تنها مشکل افراد، «فقر زمان» است. افراد شاغل کارهای بسیاری برای انجام‌دادن دارند و برای زندگی شخصی خود وقت بسیار کمی دارند. بسیاری از افراد زیر بار سنگین مسوولیت‌ها و فعالیت‌ها شانه خم کرده‌اند و هر چه سخت‌تر کار می‌کنند، بیشتر احساس می‌کنند که عقب افتاده‌اند.این حسِ بودن روی تردمیل بی‌انتها باعث می‌شود که افراد به حالت زندگی واکنش/پاسخ روی آورند. به جای اینکه به وضوح تصمیم خود را برای انجام کاری بگیرند، دائم به آن‌چه که اطراف‌شان اتفاق می‌افتد واکنش نشان می‌دهند واین‌گونه می‌شود که به زودی تمامی کنترل خود را از دست می‌دهند. احساس می‌کنند به جای این‌که آن‌ها زندگی‌‌شان را هدایت کنند، زندگی،آن‌ها را هدایت می‌کند.

افراد موفق می‌دانند که مدیریت زمان شخصی، از خودتان شروع می‌شود. این مدیریت با تفکر شما از آن‌چه که در زندگی‌تاناهمیت واقعی را دارد، آغاز می‌شود. ارزش‌های شما چه هستند؟ خواهان چه چیزی هستید؟ چه چیزی برای شما مهم است و چه چیزی اهمیت ندارد؟ برای چه چیزی از خودگذشتگی خواهید کرد، برایش بها خواهید پرداخت یا هیچ بهایی برایش نمی‌پردازید؟ این‌ها مهم‌ترین سوالاتی است که وقتی می‌خواهید مدیریت زمان شخصی خود را مرتب کنید، باید از خود بپرسید. وقتی که یک مدیر زمان بی‌نظیر شدید، درخواهید یافت که چه کارهایی برای شما بیشترین اهمیت را دارند.


افراد موفق تصمیم می‌گیرند که چه چیزی مهم است
وقتی در مورد این‌که چه چیزی برای‌تان اهمیت دارد تصمیم گرفتید، سپس باید در مورد اهداف بزرگکوچک‌تان و کوتاه‌مدت و بلندمدت خودتصمیم بگیرید. به عنوان تمرین، تصور کنید که هیچ محدودیتی ندارید. تصور کنید که وقت، پول، ارتباط، تاثیر، هوش و موقعیت مناسب را دارید تا هر کاری را که بخواهید، انجام دهید. کمی رویاپردازی کنید. هر وقت که می‌توانید، رویاهای بزرگ در سر بپرورانید. مردان و زنانی که به قله موفقیت رسیده‌اند به خود اجازه داده‌اند تا قبل از اینکه به کار سخت تعیین آن‌چه که می‌توانند با منابع انجام دهند، بپردازند، رویاپردازی کنند.

اگر متاهل هستید، با همسرتان بنشینید و لیستی از رویاهای‌تان بنویسید. این لیستی از همه آن چیزی است که شما می‌توانید بخواهید که انجام دهید یا داشته باشید یا در کنار خانواده خود باشید. سبک ایده‌آل زندگیرا طراحی کنید. اگر آزادی کامل برای انتخاب داشتید، از صبح تا شب، زمان خود را چگونه سازماندهی می‌کردید؟ اگر می‌دانستید که شکست نخواهید خورد، جرات خیال‌پردازی در مورد چه چیزهای بزرگی را به خود می‌دادید؟ اگر فردا یک میلیون دلار بدون مالیات در قرعه‌کشی برنده شوید، چگونه زندگی خود را تغییر خواهید داد؟ برای این تمرین، خودتان یا به همراه همسرتان، فقط تصمیم بگیرید که واقعا چه می‌خواهید و ان را یادداشت کنید.

وقتی که به خود اجازه دادید تا رویاهای خود را بنویسید، قدم بعدی، تعیین هدف است. مدیریت زمان شخصی تنها وقتی معنی می‌یابد که آن را با توجه به چیزهایی که می‌خواهید انجام شوند، سازماندهی کنید.


به یک مدیر عالی زمان تبدیل شوید: اهداف خود را بشناسید
افراد موفق می‌دانند که شما در سه دوره مهم زندگی خود به داشتن هدف نیاز دارید. ابتدا به خانواده و اهداف شخصی نیاز دارید. این‌ها دلیل کارهایی هستند که شما انجام می‌دهید.این‌ها دلیل بیدارشدن شما و رفتن سرکار هستند.این‌ها دلیل سخت‌کوشی و ارتقای مهارت‌های شما هستند. اینها دلیل نگرانی شما برای پول و گاهی خستگی از درخواست‌ها هستند.

دومین نوع اهداف،مربوط به اهداف کاری و تجاری شما می‌شوند. این‌ها اهداف «چگونگی» هستند، ابزاری که به وسیله آن به اهداف شخصی یا دلیل چراها می‌رسید. در کار خود چه باید بکنید تا به سطحی از درآمد برسید که به شما امکان تحقق اهداف خانوادگی را می‌دهد؟ چگونه به آن دست خواهید یافت؟ چه کاری را باید بیشتر انجام دهید؟ چه مهارت‌ها و توانایی‌هایی را باید توسعه دهید تا در حرفه خود پیشتاز باقی بمانید؟ اهداف کاری و تجاری بسیار اهمیت دارند به خصوص اگر با اهداف خانوادگی و اهداف شخصی در تعادل باشند.

سومین نوع اهداف مربوط به پیشرفت شخصی‌تان می‌شود. به خاطر داشته باشید که در بیرون از خود نمی‌توانید چیزی بیشتر از آن‌چه که درون کسب کرده‌اید، به دست آورید. زندگی بیرونی شما بازتابی از درون شماست. اگر می‌خواهید که به چیزهای با ارزشی در زندگی شغلی خود دست یابید، باید در پیشرفت شخصی خود، تبدیل به فردی ارزشمند شده باشید. باید مطالعه کنید و به جزوات صوتی گوش دهید و در دوره‌های مختلف شرکت کنید. اگر می‌خواهید زندگی خود را بسازید، باید خود را بسازید. شاید بزرگ‌ترین راز موفقیت این است که شما می‌توانید هرآن چیزی را که از صمیم قلب می‌خواهید، باشید و به هر هدفی که رسیدن به آن را از صمیم قلب آرزو می‌کنید، برسید. اما برای انجام آن باید روی خودتان کار کنید و هرگز از پا نایستید. 

 

منبع: مقالات بازاریابی مدیر سبز

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

اون قدر ممیز دیده که حسابدار شده

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 28 خرداد 1403