..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ نیروی حال

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

٢) خود را از ذهن جدا کنید چون همه مشکلات توهمات ذهن هستند و اگر در حال باشیم و فکر کنیم می‌بینیم مشگل نداریم و اگر مشگل پیش آمد چون ذهنیتی از چیزی نداریم تصمیمی که در لهظه حال می‌گیریم بهترین تصمیم است.

٣) هر کاری که می‌خواهیم انجام دهیم از خود بپرسیم که نشاط و آسودگی و سبکی وجود دارد اگر نداشت ما در زمان حال نیستم.پس باید چگونکی کار را تغییر دهیم.

٤) نگران حاصل کارتان نباشید فقط بر خود کار متمرکز باشید نتیجه به خودی خود خواهد آمد. این یک تمرین نیرومند معنوی است.

٥) میدان انرژی درونی خود را حس کنید مثلا هوایی که درون بدن وارد و از آن خارج می‌شود را حس کنید. اگر این میدان انرژی قوی باشد می‌توانیم آن را به دیگران انتقال دهیم.

٦) انتظار یک حالت ذهنی است که ما از لحظه حال راضی نیستیم و دنبال آینده هستیم و اکنون را از دست می‌دهیم و کیفیت زندگی هم به شدت کاهش پیدا می‌کند. اگر ما حال را درست کنیم آینده خود به خود درست می‌شود. شکر گزاره حال بودن است.

٧) فقط باشید و از بودن لذت ببرید اگر حاضر باشید هیچ نیازی نیست که  انتظار چیزی  را بکشید.

٨) مراقب باشیم گرفتار خود کاذب و ناشادمان نشویم، که ما را از حال بیرون می‌کشد و گرفتارمان می‌کند.

٩) اگر با ذهن یکی باشید دچاره درده احساسی می‌شوید که منشاء اصلی بیماری‌های جسمی می‌باشد، مثل؛ آه. ناله. خشم، افسردگی و …..

١٠) برخی بدن‌های دردمند نسبتا” بی‌ضررند و شبیه کودکی هستند و مدام نق می‌زنند، برخی مثل هیولایی مخرب و شرور مثل شیطان هستند. برخی به جسم آسیب می‌رسانند. بعضی از نظره عاطفی خطرناکند. برخی به افراد پیرامون‌تان حمله می‌کنند و برخی به شما که میزبان هستید. آنگاه افکار و عواطف شما نسبت به زندگی وخود منفی می‌شود. اغلب بیماری‌ها و تصادفات این گونه ایجاد می‌شود. برخی میزبان خود را به سوی خودکشی سوق می‌دهند.

١١) متوجه کوچک‌ترین نشان‌های ناراحتی به هر شکلی باشید شاید بدن دردمند در آستانه بیمار شدن باشد ناراحتی می‌تواند به شکل آزردگی، بی‌حوصلگی، سنگینی، میل، آزار رسانی، خشم، جوش و خروش، افسردگی و غیره ظاهر شود. نباید بگذاریم که بیدار شود و فعال شود و در ما زندگی کند.

١٢) شما نمی‌توانید خود و شریک زندگی‌تان را دگرگون کنید تنها می‌توانید ایجاد فضا را برای دگرگونی و ورود مهر و لطافت آماده کنید.

١٣) برای رشد نیاز به فروپاشی است. باید شکست باشد تا باعث ورود چیزهای تازه و بروز تغیییر و دگرگونی شود.

١٤) اگر کسی مطلبی به قصد آزار و توهین به شما گفت به جای پیمودن مسیر نا آگاهانه یا واکنش منفی یا حمله، دفاع و پس کشیدن، اجازه دهید سخنان آن شخص فقط از میان شما عبور کند و مقاومت نکنید. مانند این که  کسی  وجود ندارد آزار ببیند. این بخشایش است به این ترتیب شما آسیب ناپذیر می‌شوید.

١٥) یکی از نیرومندترین تمرینات معنوی آن است که عمیقا”بر فنا پذیری شکل‌های مادی و از جمله خودتان تعمق کنید به این می‌گویند مرگ پیش از مرگ.

١٦) تسلیم، حکمت ساده و در عین حال والای انعطاف پذیر بودن در برابر جریان زندگی و مقاومت نکردن در برابر آن است. تنها مکانی که می‌توانید جریان زندگی را تجربه کنید حال است. پس تسلیم شدن یعنی پذیرفتن بی‌قید و شرط و کامل لحظه حال است.

١٧) بر هزار و یک کاری که در آینده مجبور شوید انجام دهید تمرکز نکنید بلکه بر آن یک کاری که اکنون می‌توانید انجام دهید متمرکز شوید.

١٨) اگر با رفتار نا آگاهانه دیگران بجنگید یا در برابر آن مقاومت کنید خودتان نا آگاه می‌شوید.

١٩) هنگامی که به شخص یا وضعیتی نه می‌گوییم، واکنشی نباشیم بلکه با بینش و درک عمل کنیم.

٢٠) نباید از حال به عنوان ابزاری برای بدست آوردن نتیجه در آینده استفاده کنید. چون آن وقت افراد به صورت وسایل رسیدن به هدف برای شما در می‌آیند و رابطه انسان بودن برای شما بی‌اهمیت می‌شود و مهم آنست که شما به سود مادی برسید یا احساس قدرت یا لذت جسمانی کنید.

٢١) وقتی بیمارید احساس شکست نکنید و زندگی را سرزنش نکنید و عادلانه نیست که خود را هم مقصر ندانید اینها شکل‌های گوناگون مقاومت هستند.

٢٢) فرصت نخست شما آن است و هر لحظه به حقیقت آن لحظه تسلیم شوید. با دانستن این نکته و آنچه هست نمی‌تواند نباشد زیرا هم اکنون هست، به آنچه هست پاسخ مثبت بدهید و آنچه را که باید و برای آن شرایط لازم است انجام دهید.

٢٣) اگر نمی‌توانید آنچه در بیرون هست را بپذیرید آنچه در درون است را بپذیرید. اگر وضعیت بیرونی غیر قابل قبول است وضعیت درونی را تغییر دهید. یعنی در مقابل درد مقاومت نکنیم و اجازه بدهیم اندوه، ترس، تنهایی باشد و تسلیم شویم و بدون برچسب زدن تماشا کنیم وآن را در آغوش بگیریم و آنگاه معجزه تسلیم، رنج عمیق را به آرامش عمیق تبدیل می‌کند.

—————————————————————————-

نیروی حال؛ اثر اکهارت تول (Eckhart Tolle; The Power of Now)

 

ترجمه؛ نرگس نبی زاده

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

24- وفاداری مدار از مختلسان/ که هر دم با سیاسیون سرایند!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 1 مرداد 1403