..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ پرداخت مالیات برارزش افزوده و تسلیم اظهار نامه الکترونیکی می شود

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

پرداخت مالیات برارزش افزوده و تسلیم اظهار نامه الکترونیکی می شود

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از ایرنا ، علیرضا طاری بخش از ارتقا سامانه مالیات بر ارزش افزوده در شش ماهه ابتدای سال خبر داد و گفت: ارایه خدمات بهتر به مودیان ،امضای الکترونیک ، ارسال اظهار نامه الکترونیکی بدون نیاز به مراجعه حضوری و پرداخت الکترونیکی مالیات از طریق دستگاه های خود پرداز (ATM) و سامانه های فروش ( POS) ، تلفن بانک ، اینترنت امکان پذیر می شود .

به گفته وی، علاوه بر آن چنانچه مودیان تمایل به پرداخت مالیات از طریق شعب بانک داشته باشند کماکان امکان دریافت این خدمات هم وجود دارد.

 ** آمار وصولی

طاری بخش ، درباره آمار وصولی مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت: ۱۰۵ درصد بودجه در سال قبل محقق شده که ۵۰ درصد رشد داشته است.

وی با بیان آنکه، در اردیبهشت ماه سال جاری ۱۰۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده محقق شده که در مقایسه ماه مشابه سال قبل رشد چشمگیری داشته است، افزود:‌ وصولی مالیات بر ارزش افزوده لغایت اردیبهشت ماه ( فروردین و اردیبهشت ماه) ۹۸ درصد تحقق یافته که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد صد درصدی داشته است.

 ** فراخوان جدید مالیات بر ارزش افزوده

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: در این مرحله تمامی اشخاص حقوقی فعال و همچنین اشخاص حقیقی بندهای ‌الف ‌و ‌ب و بخشی از صنوف با اهمیت بند ج ماده ۹۶ قانون مالیات های مستقیم که بر اساس شرایط مراحل قبل مشمول مالیات بر ارزش افزوده نشده اند ، فراخوان خواهند شد.

وی ادامه داد: اشخاص حقوقی بندهای الف وب ماده ۹۶ قانون مالیات های مستقیم که بر اساس شرایط مراحل قبل مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده نشده اند نیز فراخوان خواهند شد.

این مقام مسئول در سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: همچنین بخشی از فعالیت های همگن مانند انواع فلزات غیر آهنی، رستوران ها و چلوکبابی هایی که در مراحل قبلی بنا بردلایلی از جمله موضوعات شکلی و محتوایی مشمول قانون نشده اند ، فراخوان خواهند شد.

وی افزود: اگر حلقه مالیات بر ارزش افزوده در این مرحله کامل شود حدود ۵۰ تا ۱۰۰ هزار مودی به مالیات بر ارزش افزوده اضافه می شود.

 ** توصیه به مودیان

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور همچنین گفت : مودیانی که فراخوان نشده و گواهی ثبت نام در نظام مالیات برارزش افزوده را دریافت نکرده اند فاقد صلاحیت برای اجرای قانون هستند و این مودیان حق دریافت مالیات بر ارزش افزوده را ندارند. بنابر این باید دقت کنند تخلفی را در این زمینه مرتکب نشوند.

به گفته وی ، مودیان فراخوان شده علاوه بر ثبت نام در این سیستم، فرآیند اجرای قانون را به طور صحیح مراعات کنند تا مشمول جرایم نشوند.

وی اظهارداشت: همچنین خریداران کالاها و خدمات بهتر است در زمان خرید از فروشندگان صورت حساب متضمن فروش کالا و مالیات بر ارزش افزوده را دریافت کرده ند و وجه صورت حساب را از طریق حساب های بانکی خود به حساب های بانکی فروشندگان واریز و تمامی رویداد های مالی را در دفاتر قانونی ثبت کرده و در زمان فروش نیز صورت حساب موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده را صادر و نسبت به دریافت مالیات اقدام کنند .

طاری بخش تصریح کرد: با توجه به نقد محور بودن مالیات بر ارزش افزوده مودیان باید مالیات موضوع این قانون را از خریداران کالا و خدمات نقدی دریافت و در پایان مهلت قانونی نقد به دولت پرداخت کنند.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

استانداردهای ترجمه‌شده رو که دیگه براش هورا نمی‌‏کشن!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 30 اردیبهشت 1403