..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ چطور باید کارمندان را خوشحال کنیم؟

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

چطور باید کارمندان را خوشحال کنیم؟

 

 به گزارش گروه خبری بانکی دات آی آر با استفاده از موارد زیر میتوانید کارمندان شادتری داشته و پیشرفت کاری بالاتری داشته باشید.

 

 نظر سنجی برگزار کنید تا میزان رضایت کارمندان از شما و نحوه ی کارشان مشخص شود. این کار را داوطلبانه انجام دهید خوب دقت کنید علایق کارمندان چیست یا نسبت به چه چیزهایی بیشتر علاقه نشان میدهند، البته این علایق بیشتر باید در حیطه ی کاری افراد باشد تا سلایق شخصی.

 

به نتایج نظر سنجی دقت کنید. برخی از موارد ممکن است رضایت کارمندان یا نارضایتی آنها در خصوص اوضاع مالی باشد اگر توانایی افزایش حقوق کارمندان را ندارید بهتر است شرایط کاری را برای آنها آسوده تر کنید.
به کارمندان تان پیشنهاد های کاری بدهید. یک جعبه از پیشنهادهای مختلف درست کنید تا کارمندان در طول مدت زمان طولانی نظرات و پیشنهادهای شان را بیان کنند سپس آنها را با توجه به اولویت و ظرفیت ها انجام دهید.
برنامه ی کاری را فراموش نکنید. همیشه برای وظایف و مسئولیت های هر کارمند برنامه ای به او بدهید مخصوصا اگر تازه شغل خود را عوض کرده باید حتما یک برنامه ی کاری داشته باشد.

 

تعطیلات و مرخصی را فراموش نکنید. هیچ کارمندی وجود ندارد که از تعطیلات و مرخصی لذت نبرد بنابراین هر چند ماه یکبار به کارمندان مرخصی بدهید تا از نظر ذهنی و فکری تغذیه شوند.

 

محیط کاری را شاد و مطلوب نگه دارید. همیشه از تصاویر مثبت با رنگهای شاد در محیط کار استفاده کنید همچنین میتوانید از کارمندان بخواهید در صورت داشتن اتاق شخصی عکس فرزندانشان را روی میز خود بگذارند این نکته‌ی روان شناسانه را فراموش نکنید.

 

با کارمندان صادق باشید. بسیاری از کارشناسان منابع انسانی معتقدند که کارمندان با کارفرمایان صادق مدت طولانی تری همکاری میکنند.
هر چند ماه یا هر سال یک مبلغی را هرچند اندک به حقوق کارمندان اضافه کنید.
به کارمندانی که خوب کار می کنند پاداش دهید. این پاداش باعث انگیزه دادن به آنها می شود.

 

پاداش هایی که به کارمندان می دهید لزوما نباید وجه نقد باشند بلکه می توانند بلیط کنسرت یا سینما هم باشند البته که شاید خیلی از مواقع این پاداش ها جالب تر هم به نظر برسند.
کارمندانی که رضایت بیشتر داشته باشند شادترند و بهتر کار میکنند شادی کارمندان ملزم به وجود محیط آرام و آسوده ی کاری است. شاید گاهی اوقات بد نباشد که همه ی کارمندان نهار مهمان مدیر شرکت باشند این هم برای کارمندان جالب و هم در آنها حس بهتری ایجاد میکند.

 

کارفرما باید کارمندان را درک کند امروزه همه هم کار میکنند و هم زندگی شخصی و خانوادگی شان را می گذرانند بنابراین مسئولیت های شان دو چندان شده است.
همیشه پیک کاری کارمندان را روی ساعات صبح تنظیم کنید یک کارفرمای خوب باید از کارمندان بخواهد امور پیگیری و بانکی همچنین مسائل مهمتر را همان صبح انجام دهد.
اگر روزی کارمند شما مجبور شد به دلیل بیماری از کودک خود مراقبت کند شما حق سرزنش کردن او را ندارید این حق کارمند شماست. اگر روزی به دلیل بارش برف و باران کارمندان دیر به محل کار رسیدند با روی خوش از آنان استقبال کنید.

 

اگر در کارمندان ظرفیت ارتقا دیدید حتما پست آنها را عوض کنید و ترفیع به آنها بدهید یک شرکت باید در حالت عادی رو به جلو پیشرفت کند در نتیجه با افزایش تجربه ی کارمندان باید موقعیت آنها هم بالاتر برود.
با کارمندان راحت صحبت کنید حاشیه نروید و مستقیما وظایف آنها را به آنان گوشزد کنید. کارمندان علاقه دارند تا از نقطه ی شروع کارفرمای خود و تجربیاتش استفاده کنند.

 

از کارمندان نظر خواهی کنید از آنها بخوانید در دکوراسیون یا حتی طرح های شرکت نظر خود را بیان کنند تا اگر جایی لازم بود آنها را تغییر دهند.
کارمندان را به رقابت سالم دعوت کنید. آنها را تشویق کنید تا ایده های کاری شان را پیاده سازی کنند. با رقابت سالم در محیط کاری انگیزه ی کارمندان بیشتر شده و پیشرفت کاری آنها بالاتر میرود.

 

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

اگه سرهم‌‏بندی کتاب شاخ بود، فلاني شاخش به‌‏ آسمون مي‌‏رسيد!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 3 اسفند 1402