..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ ۵۰ هزار کارگر علاوه بر مشمولین قبلی در سراسر کشور بیمه می‌شوند.

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

۵۰ هزار کارگر علاوه بر مشمولین قبلی در سراسر کشور بیمه می‌شوند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، دکتر سیدتقی نوربخش با بیان این مطلب اظهار داشت: در ۳ماهه اول سال‌جاری ۱۰۰ هزار کارگر ساختمانی تحت‌پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی قرار گرفتند.

وی افزود: طبق قانون، سازمان تأمین‌اجتماعی تکلیف داشت تا پایان سال گذشته، ۶۰۰ هزار نفر و در سال ۹۲ نیز ۲۰۰ هزار نفر را تحت‌پوشش بیمه کارگران ساختمانی درآورد.
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: براساس بند ۸۹ لایحه بودجه سال ۹۲ از تاریخ ۱/۴/۹۲ حق‌بیمه کارگران ساختمانی که از طریق صدور پروانه ساختمانی توسط شهرداری اخذ می‌شد، متوقف و حق‌بیمه مربوطه به میزان ۹۰۰ میلیارد تومان در ۹ ماهه سال ۹۲ از محل اخذ مالیات بر ارزش افزوده دریافت خواهد شد و به ازای آن ۲۰۰ هزار نفر تحت‌پوشش قرار می‌گیرند.
نوربخش اظهار داشت: با وجودی‌که تعهدات و منابع مالی پیش‌بینی شده در قانون تاکنون به صورت کامل محقق نشده و تنها یک‌سوم آن به حساب سازمان واریز شده، سازمان تأمین‌اجتماعی به منظور احترام به کارگران شریف ساختمانی نسبت به تحت‌پوشش قرار گرفتن ۱۵۰ هزار نفر از آنها تاکنون اقدام کرده است.
وی تصریح کرد: کارگران ساختمانی که دارای کارت مهارت فنی بوده و عملاً در مشاغل ساختمانی فعالیت دارند، می‌توانند از این قانون بهره‌مند شوند.
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: نرخ پرداختی توسط کارگران ساختمانی ۷درصد حداقل دستمزد بوده که به صورت ماهیانه در دوره‌های چندماهه قابل پرداخت است.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

از بندهای گزارش كم كن و بر کیفیت گزارش افزا!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 3 مرداد 1403