..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ بررسی تاثیر تغییر مدیرعامل برسهام یک شرکت

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

بررسی تاثیر تغییر مدیرعامل برسهام یک شرکت

 

به گزارش بانکی دات آی آر، مدیر عامل نقش اصلی را دارد به طوری که اگرهیات مدیره موردی را مصوب کند و مدیر عامل نتواند در آن چهار چوب عمل کند، دورنمای شرکت تحت تاثیر قرار می گیرد. گاهی هم بلعکس شرکتی در وضعیت سختی قرار می گیرد اما انتخاب یک فرد با تجربه و دارای صلاحیت حتی قبل از اینکه تغییرات اساسی در شرکت ایجاد کند تاثیر روانی مثبتی داشته و حقیمت سهام را از سقوط نجات داده و یاحتی گران می کند.

 

تغییر مدیر عامل شرکت در بازار سهام نمود پیدا می کند و نسبت به شناخت و عدم شناخت بازار نسبت به شخص جدید، تاثیرات متفاوت است.

 

از لحاظ قانونی شرکت باید تحت مدیریت هیات مدیره و مدیر عامل مجری مصوبات هیات مدیره است. تاثیرگذاری مدیرعامل در شرکت های کوچک بیشتر از شرکت های بزرگ است. چرا که در مجموعه های بزرگ هیات مدیره و قوانین سیستماتیک حکم می راند اما درشرکت های کوچک مدیرعامل ها دست بازتری دارند .

 

یک سیستم موفق و موثر حاکمیت شرکتی برای اعضای هیات مدیره و مدیران چارچوبی را فراهم می‌آورد که نسبت به وظایف خود آگاه باشند و به آنها احترام گذارند. در غیر اینصورت در بین اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شکاف ایجاد خواهد شد.

 

شرکت هایی که وابسته به یک شخص یا موسس آن هستند، دراین صورت تغییرات می تواند روند شرکت را به طور کلی متاثر سازد و وضعیت سهام آن شرکت در بورس نیز تحت الشعاع قرار گیرد. شرکت های بزرگ که دارای ساختار سازمان یافته تر هستند، با تغییرات مدیریتی کمتر متاثر می شوند و روند حرکتی آنها در بازار سهام نیز تغییر چندانی نخواهد کرد.

 

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

یک مناقصه و چهل حسابرس!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 8 اسفند 1402