..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ جزئیات دریافت وام 50 میلیونی مسکن

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

جزئیات دریافت وام 50 میلیونی مسکن

حال با گذشت یک ماه از مباحث مطرح شده، بانک‌های عامل که می‌توانند نسبت به اعطای این وام‌ها اقدام کنند، می‌گویند هنوز ابلاغیه‌ای دریافت نکرده‌اند و تکلیف اعطای این وام‌ها در دولت جدید مشخص می‌شود. 

رییس کانون سراسری انبوه‌سازان وام 50 میلیون تومانی ساخت مسکن را به نام مالک و قابل انتقال به خریدار و به نام سازنده عنوان کرده و گفته بود افراد می‌توانند خانه خود را به صورت مشارکتی بسازند.

ایرج رهبر جزئیات مصوبه وام 50 میلیون تومانی ساخت مسکن را اینگونه تشریح کرد که با پیشنهادات اعلام شده به وزارت راه و شهرسازی ، مصوبه‌ی شورای عالی مسکن مبنی بر افزایش مبلغ وام ساخت به 50 میلیون تومان اعلام شد که این پیشنهاد را مدتی پیش به وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده بودیم تا دهک‌های نسبتا توانمند نیز بتوانند از تسهیلات مسکن بهره‌ ببرند.

وی که افزایش مبلغ وام ساخت مسکن را به نفع مالکان می‌داند، گفت: برای مشارکت در ارائه این وام در حال توافق با بانک‌های دولتی هستیم چراکه بانک‌های دولتی باید سپرده‌های مردم را جهت سیاست‌های دولت به کار گیرند.

به گفته رهبر بازپرداخت این وام پس از پایان زمان مشارکت یا همان دوره ساخت حدود یک تا دو سال است که 40 میلیون تومان از 50 میلیون تومان با سود دوران مشارکت توانایی انتقال به خریدار را دارد که این طرح برای آن دسته از متقاضیانی است که قصد خرید خانه دارند اما آورده‌شان کم است و این وام تنها از طریق بانک مسکن اعطا نمی‌شود و در حال مذاکره با دیگر بانک‌ها هستیم.

این درحالی است که بازهم بانک مسکن گفته است که ابلاغیه‌ای مبنی بر وام 50 میلیون تومانی ساخت دریافت نکرده و شعب بانک مسکن نیز از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرده و به متقاضیان همان مبلغ 30 میلیون تومان وام ساخت قبلی را اختصاص می‌دهند.

متقاضیان برای دریافت وام 30 میلیون تومانی ساخت باید شش ماه 20 میلیون تومان را در قالب خرید اوراق مسکن سپرده‌گذاری کنند تا پس از این مدت 30 میلیون تومان وام همراه 20 میلیون تومان سپرده خود دریافت کنند.

به گفته متصدیان شعب بانک مسکن خرید اوراق 20 میلیون تومانی حدود دو میلیون تومان هزینه برای متقاضی دارد.

باتوجه به افزایش روز افزون قیمت‌ مسکن انتظار می‌رود میزان وام ساخت به دلیل افزایش تولید مسکن افزایش یابد چرا که بسیاری از کارشناسان معتقدند: تولید مسکن باعث تعادل در قیمت‌ها می‌شود و گرچه در حال حاضر مبلغ فعلی وام مسکن برای ساخت یک واحد مسکونی قابل توجهی نیست اما همین مبلغ در ترغیب متقاضیان به ساخت تاثیر دارد.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

به مشاور مالی گفتن بساطتو جمع كن، دستشو گذاشت دم دهنش!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 1 مرداد 1403