..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ نحوه درخواست سوابق و ملاحظه پرونده­هاي بازرسي و اخذ تصاوير از آنها توسط مراجع قضايي

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

نحوه درخواست سوابق و ملاحظه پرونده­هاي بازرسي و اخذ تصاوير از آنها توسط مراجع قضايي

 
نظريه كميسيون حقوقي                                   شماره و تاريخ نظريه 29/4/77 – 353 / 77 / ق
مستفاد از منظوق و مفهوم ماده 7 قانون تشكيل سازمان بازرسي كل كشور پاسخگويي به محاكم يا مراجع قانوني ديگر از ناحيه واحدهاي اجرايي سازمان اعم از مركز و استاني چنانچه در حد انعكاس گزارش و نتايج بازرسي باشد صرفاً در عهده سازمان و پس از ارائه گزارش بازرسي يا هيأت بازرسي به سازمان صورت مي­گيرد. بديهي است اقدامات بعدي مسئولين در حدود قانون و حسب­الارجاع و حسب مورد به ويچه پاسخگويي به محاكم يا مراجع قانوني ديگر در حد مكاتبات اداري معمول و متعارف در اجراي ماده 304(2) آيين دادرسي مدني (غير از انعكاس ابتدايي گزارش و نتايج بازرسي و بررسي) از ناحيه واحدهاي مذكور مخالف ماده 7 نمي­باشد.

پي نوشت :
1. ماده 7 ق. تشكيل سازمان بازرسي كل كشور: بازرس يا هيأت­هاي بازرسي گزارش كار خود را مستقيماً به سازمان تسليم خواهند نمود.
2. ماده 304 آ.د.م: هرگاه سند يا اطلاعات ديگري كه راجع به مورد نزاع است در ادارات دولتي يا شهرداري و مؤسساتي كه با سرمايه دولت تأسيس و اداره مي­شوند به استثناء بانكها وجود داشته باشد و دادگاه آن را مؤثر در تشخيص حق بداند به درخواست اصحاب دعوي نامه­اي به اداره مربوطه نوشته ارسال رونوشت سند يا اطلاع لازم را با ذكرمؤعد درخواست مي­كند. اداره مربوطه مكلف است فوراً درخواست دادگاه را انجام دهد مگر اينكه ابراز سند منافي مصالح سياسي كشوري و يا انتظامات عمومي باشد كه در اين صورت اداره مزبور بايد پاسخ منفي را با توضيح به دادگاه فرستاده و رونوشت آن را براي دادستان شهرستان آن حوزه ارسال دارد. در اين صورت دادستان پس از رسيدگي وزير دادگستري را از مراتب مطلع و چنانچه وزير دادگستري موافقت نمود جواز عدم ابراز سند محرز خواهد شد والا بايد سند ارائه شود و كسي كه مسئوليت عدم ابراز سند يا وجود لزوم ابراز آن متوجه او است از خدمت منفصل خواهد شد …
منبع:مصوبات کميسيون حقوقي سازمان بازرسي کل کشور www.gio.ir

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

به مردود می‌گیره تا به مشروط راضی شه!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 2 مرداد 1403