..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ چگونگی دریافت کد سهام داری غیر ایرانی های مقیم ایران

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

چگونگی دریافت کد سهام داری غیر ایرانی های مقیم ایران

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، حامد سلطانی نژاد، مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی در خصوص نحوه خرید سهام توسط افراد غیر ایرانی که مقیم ایران هستند، گفت: این افراد اگر شناسنامه ایرانی نداشته باشند نمی توانند مانند ایرانی ها اقدام به خرید سهام کنند.

 

وی با اشاره به اینکه این افراد خارجی محسوب می شوند، ادامه داد: این گروه باید به اداره نظارت بر کارگزاران سازمان بورس مراجعه کرده و درخواست کد سهامداری کنند.

 

به گفته وی پس از ارائه در خواست برای این افراد کد سهامداری صادر خواهد شد.

 

سلطانی نژاد با تاکید بر اینکه غیر ایرانی هایی که مقیم ایران هستند اما تبعیت این کشور را ندارند در موارد استثنا می توانند بر طبق ضوابط بانک مسکن اوراق حق تقدم مسکنی که در اختیار دارند را از طریق فرابورس به فروش برسانند، افزود: اما این کدها فقط برای فروش اوراق تسهیلات مسکن است و امکان خرید سهام را با این کدها ندارند.

 

بر اساس این گزارش مدتی پیش افرادی با سازمان بورس تماس گرفته و اظهار تمایل به خرید سهام را کرده بودند این افراد که مقیم ایران بودند اما تابعیت ایرانی نداشتند نمی دانستند چگونه برای دریافت کد سهامداری اقدام کنند.بر همین اساس و بنا به اعلام مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی این گروه برای دریافت کد سهامداری باید به اداره نظارت بر کارگزاران در سازمان بورس مراجعه کنند.

 

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

تقلب چشمه‌ی زاینده است و دولت پاینده!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 3 اسفند 1402